Poloha
5bc457dc023c6obrazek.png

Údolí Stubai se nachází asi 15 kilometrů od tyrolského hlavního města Innsbrucku a je nejrychleji dostupné přes dálnici Brenner. Je dlouhé přes 35 kilometrů, nachází se hluboko v horách Stubaiských Alp a je tvořeno 80 ledovci a 109 třemitisícovými vrcholy. Klidná atmosféra pěti hlavních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg nabízí návštěvníkům dokonalý odpočinek: naleznete zde kouzelnou přírodu a vychutnáte si výhled na horské masivy. Vesnice jsou položeny v asi 1000 metrech nad mořem – pyšní se tím nejlepším vzduchem, obzvláště pro alergiky. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce a skvělé infrastruktuře je region ideálním místem pro milovníky zimních sportů a aktivních lidí.

Neustift

Neustift je díky své blízké poloze k ledovci Stubai nejznámější vesnicí údolí a zároveň nejnavštěvovanější. Přímo ve městě jsou lyžařské vleky Elferbahnen, na své si přijdou snowboardisté, sáňkaři, zimní turisti, paraglidisté, i ti, co létají na visutých kluzácích. Zvláště působivý je kostel sv. Jiří v Neustiftu, který je druhým největším vesnickým kostelem v Tyrolsku.

Neustiftské speciality: Vybrané delikatesy z regionální produkce nakoupíte na pátečním trhu u Musikpavillonu Neustift.
5bc457fe7962dobrazek.png

Fulpmes

Nazývaná Vesnicí kovářů, zakotvená v mírně stoupajících horských svazích: ve Fulpmesu leží údolní stanice Kreuzjochbahn, která vede do lyžařského střediska Schlick 2000. Zvláštnosti: Kuriózní a útulné chaty, snowpark, rychlostní zkoušky, vysokohorská stezka, zimní turistické trasy, noční lana, lyžařská show „Night of Colours“. Ve Fulpmesu jsou k vidění dva krásné kostely. Hlavní kostel svatého Víta a kostel sv. Margaréty v Medrazu.
Fulpmeské speciality: ukázky řemesel a tradic naleznete v místním muzeu.

Telfes
5bc45826cc835obrazek.png

Nejslunnější město v údolí Stubai: naleznete zde přírodní rezervace, divoké romantické skalní útvary a výhledy na ledovce i údolí. Lyžařské středisko Schlick 2000 je vzdálené jen pár minut. V Telfesu se nachází kostel sv. Pankratia, jehož věž pochází ze 17.století.

Telfeské speciality: turistické trasy v Telfer Meadows: dobře rozvinutá síť tras vede ke klidným místům s působivými výhledy.

Mieders

Vesnice s tradicí a legendárními vrcholy: dokonce i Alexander von Humboldt popsal vrchol Serles jako nejkrásnější horu v Alpách. Rekreační zařízení jsou přizpůsobené i rodinám s dětmi a začátečníkům, pestré sáňkařské a turistické trasy. V pěší vzdálenosti se nachází nejvyšší poutní místo Evropy Maria Waldrast s léčivým vodním pramenem a klášterem. Kostel Narození Panny Marie v Mieders je nejstarším v údolí Stubai.
5bc45849d980fobrazek.png

Miederské speciality: vleky Serles jsou určené i pro začátečníky a děti.

Schönberg

Jen deset minut od Innsbrucku leží malebný Schönberg. Vesnice byla proslavena nejvyšším mostním pilířem z roku 1963. Kostel sv. Kříže v Schoenbergu byl postaven jako poslední kostel údolí Stubai slavným duchovním stavitelem Franz de Paula Penzem v rokokovém stylu. Schönbergská specialita: panoramatický výhled z Gleinserhofu.
5bc4586bae1f6obrazek.png

Zimní aktivity

Čtyři lyžařské areály:

 • Stubai Glacier, největší ledovcový lyžařský areál v Rakousku:
  35 tratí, 26 moderních lanovek a lyžařských vleků, záruka sněhu od října do června, Snowpark „DC Stubai Zoo“, lyžařský tábor BIG Family s mateřskou školou a dětskou restaurací, sjezdovka BIG Family Fun na Eisjochu, četné restaurace, restaurace Schaufelspitz, nejvyšší oceněná restaurace na světě, půjčovna lyží, lyžařský areál a lyžařské školy přímo na ledovci, vrcholová plošina TOP OF TYROL 3S Eisgratbahn lanovkou se návštěvníci pohodlně dostanou na ledovec za pouhých 12 minut.

      Hlavní událost 2018/2019: FIS Freeski World Cup Stubai od 22. do 24. listopadu 2018.

 • Lyžařské středisko Schlick 2000, příjemný lyžařský areál ve Fulpmes:
  19 sjezdovek, 6místná sedačková lanovka Zirmachbahn s vyhřívanými sedačkami, dlouhá, zasněžená údolní stezka, rychlostní dráha, snowpark Stubai Park Schlick 2000. Od zimní sezóny 2017/2018 je na Kreuzjochu zprovozněna čtyřsedačková panoramatická lanovka a dvě nové sjezdovky.
 • Elferbahnen a Kleinanlagen v Neustiftu:
  Tři náročné běžecké tratě, lanovka, tři lyžařské vleky, dvě přírodní sáňkařské dráhy (osvětlené třikrát týdně v noci).
  Události 2018/2019: Tobogán festival 12. ledna 2019.
 • Serlesbahnen v Miedersu:
  Čtyři tratě, tři lyžařské vleky, sáňkařský ráj s nočními sáňkařskými drahami, Kinderland a krásné zimní turistické stezky.

Co nabízíme kromě sjezdovek:

Sedm dobře připravených běžkařských tratí (klasika i bruslení), více než 80 kilometrů zimních turistických tras, devět přírodních sáňkařských tratí s půjčovnou saní a téměř 40 kilometrů sjezdového lyžování, sněžnice, tandemový paragliding nebo závěsné plachty.

Stubaier Super Skipas, platný od dvou dnů a v období od 01.12.2018 do 22.04.2019, po jeho předložení můžete využívat všechny lanovky v údolí. Zahrnuje použití krytého bazénu v zábavním středisku Neustift, vstup do bazénu ve Stubai v Fulpmes / Telfes a bezplatné využití skibusu v údolí.

Ceny za skipas na týden (7 dní) s kartou Stubai:

 • Dospělí: € 290,00 / Děti: € 145,00 / Mládež € 203,00 /
 • Senioři: 246,50 EUR

Rodinná dovolená

Rekreace v údolí Stubai je vhodná pro rodiny s dětmi, nabídka atrakcí i ubytování je různorodá a za přívětivé ceny.

Za vše mluví vícenásobné ocenění střediska jako nejlepší oblastpro rodiny s dětmi v Alpách. Děti do deseti let doprovázené rodičem mají lyžování i lanovky v údolí Stubai zdarma!

S ubytovacím programem BIG Family, rodinnými restauracemi a vynikajícími lyžařskými školami nabízí údolí Stubai vše, co malé i velké potěší a co potřebují.

BIG Family Stubai Glacier: Lyžařský Camp ve velkém areálu na horské stanici Gamsgarten s Minilandem a Kinderlandem, dětskou restaurací a mateřskou školou. BIG Family Fun Slope Eisjoch - zaručena zábava pro celou rodinu na 1000 metrů dlouhém hřišti na Eisjochferneru. BIG Family Slopestyle v Gamsgartenu pro první skoky freestylových hvězd zítřka.

BIG Rodinné lyžařské centrum Schlick 2000: Kromě jiného je zde herna BIG Family s vyškoleným personálem pro batolata od tří měsíců. Kromě herních zařízení je k dispozici oddělený odpočinkový pokoj a ložnice, stejně jako například přebalovací stůl.

Ubytování

Velký výběr různých ubytovacích zařízení s přibližně 14 000 lůžky:

Pětihvězdičkový hotel, čtyři čtyřhvězdičkové hotely, 31 čtyřhvězdičkových domů, tři tříhvězdičkové luxusní hotely, 38 tříhvězdičkových hotelů s vysokým standardem a přibližně 4700 lůžek v apartmánech a penzionech stejně jako tradiční farmy a tři kempy nabízejí komfortní ubytování pro každého. Objednejte si balíčky pohodlně online na adrese: www.stubai.at.

Jídlo

Horské chaty i vznešené restaurace: Kulinářská nabídka v údolí Stubai je kvalitní a rozmanitá. V údolí Stubai naleznete autentické pokrmy a místní speciality.

Výlety

Insbruck: malebné staré město, pouhých 15 až 25 minut jízdy, s nákupními možnostmi, restauracemi s mezinárodní kuchyní, a mnoha kulturními nabídkami. Mimochodem, v Innsbrucku se konalo mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2008, zimní olympijské hry 1964 a 1976 a olympijské hry pro mládež 2012. Innsbruck je zvláště krásný na Vánoce s tradičními vánočními trhy (www.innsbruck.info).

Swarovski Crystal Worlds ve Wattens: Jedna z nejlepších atrakcí v Rakousku s křišťálovými díly Salvadora Dalího, Keitha Haringa, Niki de Saint Phalle, Andyho Warhola a dalších, 15 kilometrů od Innsbrucku. (Www.kristallwelten.at).

Jižní Tyrolsko: Jižně od Brenneru leží sousední spolková země Jižní Tyrolsko. Za méně než 50 minut jízdy můžete navštívit středověké město Fuggers Sterzing. Přibližně hodinu jízdy od údolí Stubai je Bozen, nákupní město s rakousko-italským nádechem.

Trasa

 • Autem: Z Innsbrucku cca 10 až 20 minut, z Bolzana a Mnichova cca 11 až 2 hodiny.
 • Autobus: Přímá autobusová linka z hlavního nádraží v Innsbrucku, doba jízdy 30 až 45 minut.
 • Vlak: S Deutsche Bahn od 39 eur do údolí Stubai. Stubaitalbahn od centrální stanice v Innsbrucku asi 30 až 45 minut do Fulpmes.
 • Letadlo: Letiště se nachází v Innsbrucku (15 km), Salzburgu (180 km), Mnichově (210 km).
   
Reklama