Přeji všem v Žena-in.cz pohodový den,

po přečtení dnešního tématu se mi vybavila historka z mé svatby, kde i alkohol hrál jednu z klíčových rolí.

Psal se studený duben r. 1977a svatební hostina se odehrávala na horské chatě. Zde bylo zajištěno i ubytování. Všichni se ohromně bavili, a tak není divu, že byli brzy svatebčané "společensky unaveni".

K ránu zbyli na hostině jen můj otec a strýc Toník. Nakonec se i oni rozhodli jít na kutě. Jenže Toníkova žena, teta Bláža, se vzepřela a prohlásila, že "s takovým ožralou smradlavým" nebude spát v jednom pokoji. Co teď?

Otce napadla spásná myšlenka. Vzal rozkládací lůžko a položil ho v mezipatře na chodbě. Strýc Toník ihned po uložení usnul, nepotřeboval deku ani polštář. Při pohledu na švagra, který spal na zádech doslova jako dřevo, dostal otec nevšední nápad.

Rychle kdesi sehnal svíčky, rozmístil je kolem hlavy spícího Toníka a všechny zapálil. Ještě pro efekt zkřížil strýcovi ruce, aby vypadal jako nebožtík. Pak prudce zabušil na nejbližší dveře pokoje a čekal. Dveře se otevřely a z nich vycházel rozespalý strýc Vašek. Otec svůj vtípek ještě vylepšil tím, že začal "plakat".

Strýc Vašek nevěřícně  vytřeštil oči na "nebožtíka" a šel blíže. Opatrně mu sáhl na ruku a s úlevou pronesl: "Ještě je teplej!" 

V ten moment se začal milý otec smát. No a strýcové slíbili, že se na dalších svatbách budou chovat decentně a s alkoholem to nebudou přehánět. Ale, to víte, znáte bujaré Moraváky na svatbách!

Januše.

 


 

 :o))))) teda to byl vtípek!!!!  Sice se tu usmívám na monitor jako cvok, ale upřímně – v daný okamžik by mi asi veselo nebylo... A už vůbec by mi nebylo do smíchu, kdybych celá nešťastná litovala strýčka a on by se pohnul. To tedy nevím, zda bych takovouto situaci přežila  se zdravým rozumem ;o)))

 

Díky za příběh, Januše!

 

Reklama