Určitě jsem to již říkala, ale vždycky jsem měla tendenci zajímat se o ty čarokrásné, světlé, zářící…
5f158d4ac117cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ovšem již pár let se karta obrací, a já neustále zjišťuji, jak mocné a důležité jsou ty tmavé, jakoby všední, ale když se o ně začnu zajímat, nebo možná spíš když mě oslovují, zjistím, že jsou to ty stavební. V mé představě tyto kameny tvoří pevnou základní desku všem těm čirým, lesklým a jemným. Jedno bez druhého jako by nemohlo fungovat…

Stromatolit.

Tmavý, hnědý a z obecného pohledu opět spíše obyčejný nerost, který má schopnost pomáhat při nadměrném stresu. Kdo z nás jej v tomto období nepociťuje? Já se otevřeně přiznávám, že si užívám každičkou chviličku, kdy je klid, kdy nemám pocit, že se někomu nebo někde děje něco špatného, že bych měla být někde a pomáhat. Takové chvíle jsou i podle mých přátel čím dál větší vzácností, občas mám pocit, že se mi daří je naplno zachytit brzy ráno, když je svět ještě ponořený do ticha, než to opět začne…

Stromatolit je nerost, který nám pomáhá napojit se na léčivou sílu z hlubin země, jak již řečeno, zmírňuje nadměrný stres a zároveň přivádí pozitivní energii, jež je potřeba k emočním změnám.

Na fyzické rovině léčí potíže s pamětí, zrakem, hrdlem, zuby, kostmi, dále pak léčí bolesti hlavy a problémy nervového systému, je to polodrahokam, který je obzvláště vhodný pro naše staroušky, dodává sílu v boji proti vysilujícím nemocem, mezi jeho pozitivní účinky patří i udržování harmonického toku tělesných tekutin.


5f158d59d6b8cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Stromatolity jsou podle magiků fosilie z nejranějších forem života, podobně jako všechny zkameněliny jsou pomocníky při regresích (vzpomínkách na minulé životy), při astrálním cestování a meditacích.

Slavná čarodějka Eason o stromatolitu píše: Držte si tento kámen u čela, abyste se uklidnili, nebo pokud se vás všude lidé vyptávají, opravují vás a vy se pak cítíte nejistí. Představte si energii proudící ze země a kořeny vrůstající z vašich chodidel do země, abyste získali sebedůvěru. Skvělý je stromatolit vyleštěný ve tvaru koule nebo vejce, posaďte se venku na zem, kde na jeho povrch bude dopadat sluneční či měsíční svit. Vzory na povrchu kamene vytvoří představy a přivolají do vaší mysli slova tlumočící moudrost Matky země.

Pokud se rozhodnete pořídit si stromatolit a umístit jej doma, vězte, že tento nerost podporuje lásku k rodinným tradicím a pomáhá adoptovaným dětem vypátrat svůj původ a vážit si ho, aniž by zavrhli svou adoptivní rodinu.


5f158d6c9534eobrazek.pngFoto: Shutterstock

Stromatolit je pro mě osobně důvodem k zamyšlení, nad spojením se základy, mám pocit, že pokud mě podobné a tmavé kameny stále přitahují, není úplně v pořádku můj kořenový systém a je potřeba upevnit ukotvení v pevné zemi. Někdy, když mě cosi opravdu vykolejí nebo silně rozkmitá, představuji si podobně jako u stromatolitu, že mi z nohou vyjíždějí dlouhatánské kořeny, které se pevně drží v zemi, aby ten můj strom nevyvrátila žádná bouře nebo živelná pohroma, která kolem mě prochází… Někdy se mi to daří lépe a někdy hůře. :-) Ale i tak se snažím pokaždé počkat, až se to přežene, nadechnout se a jít zas dál.

Kámen orgonit ochrání vaše energetické pole

kamen.jpg

Zlato pomáhá odstranit emoční a psychické bloky

zlato.jpg

Reklama