Letní večery se velmi příjemně tráví ve společnosti různých a pokud možno chladivých nápojů. Kdo by neznal například BETON? Ale nejen ten! Rádi bychom Vám toto léto představili míchané nápoje, které se vyrábějí z původního českého bylinného nápoje Becherovky.

bechDoba dovolených, kdy se pracující člověk může na pár dní, a v lepším případě na pár týdnů uvolnit, a pak se věnovat čistě jen vyplňování svého volného času, je tu... A přiznejme si, že zejména letní večery se velmi příjemně tráví ve společnosti různých a pokud možno chladivých nápojů. A odtud je už jen kousek kmíchaným nápojům.

Kdo by neznal například BETON? Ale nejen ten! Rádi bychom Vám toto léto představili míchané nápoje, které se vyrábějí z původního českého bylinného nápoje Becherovky.

Na úvod tohoto seriálu určitě neuškodí několik informací o vzniku a tajemství složení tohoto nápoje.


Rodina Becherů

Za Josefa se Becherovka zrodila. Tehdy dostala svou nezaměnitelnou chuť, vůni a barvu. Za Johanna dostala i tvar a za Gustava jméno.

Josef Vitus BecherRod Becherů, navzdory původu jména, které je odvozeno od německého slova Pecher – Smolař, je rodem velmi úspěšným. Z původních mlynářů na říčce Teplé, kteří zde zapustili kořeny v 16. století, vzešla pokolení krejčích, obchodníků, ale také nejstarších karlovarských lékárníků a uznávaných lázeňských lékařů. Na poznatcích nejznámějšího z nich, Dr. Davida Bechera přezdívaného Hippokrates Karlových Varů, staví balneologie dodnes.

Josef Vitus Becher si již roku 1794 pronajal ve Varech vinopalnu, kde začal později experimentovat i s likéry,
na jejichž výrobu získal r. 1802 od magistrátu povolení. Významným milníkem byla návštěva anglického doktora Frobriga, který prý na konci svého pobytu v Karlových Varech nechal Josefovi na rozloučenou několik řádků, ze kterých později Josef Becher vykouzlil slavný bylinný likér.

bechO dva roky později v roce 1807 začala výroba Becherovky (v té době se nazývala English Bitter), se kterou Josef spojil zbytek svého života. Josefovu živnost převzal syn Johann (česky nazývaný Jan), který kraloval rodinné firmě více než tři desetiletí. V roce 1867 u příležitosti výstavby nové továrny byla Janovým švagrem Karlem Laubem navržena legendární lahev s etiketou, na které je i dnes podpis Jana Bechera.

Gustava Bechera lze označit za jednoho z prvních vědomých zastánců marketingové taktiky „umělého nedostatku“. Právě Gustav zavedl novou obchodní strategii, založenou na jednoduchém principu: více zákazníků, ale pro každého menší množství likéru. Počet zákazníků v té době vzrostl na úctyhodných 12 000, ale žádný nedostal více vež 5 litrů Becherovky měsíčně. Poptávka převyšovala nabídku.

Gustav Becher, syn Jana Bechera, převzal podnik v roce 1871. Gustav byl respektovaný a zkušený obchodník, například nechal zaregistrovat obchodnický kryptogram rodiny Becherů jako jednu z ochranných známek.

Byl to také Gustav Becher, který dal podnět k výrobě porcelánových kalíšků, které prodával jako doplněk k likéru a které si milovníci Becherovky mohou opatřit dodnes.

V čele rodinného podniku stanuli také Michael a Rudolf Becherovi, Alfred Becher a Hedda Becher, jediná žena v čele firmy.

becher

 Tajemství výroby Becherovky

Většina z přibližně dvou desítek bylin v Becherovce je pečlivě vybírána od prověřených dodavatelů ze vzdálených zemí a kontinentů, část je naopak výhradně místních.

becherSměs bylin se podle tajné receptury mísí stejně už od roku 1807. Poté se vkládá do plátěných pytlů a putuje  k digeraci, což je speciální druh macerace bylin v koncentrovaném alkoholu za využití speciálního teplotního režimu. Vzniklý digerát se smíchá s ostatními ingrediencemi na tzv. koncentrát, který  je připraven pro proces zrání, který trvá několik týdnů a při němž dochází k ideálnímu  spojení všech komponentů. Hotový koncentrát je následně smíchán s posledními  ingrediencemi - pitnou karlovarskou vodou a přírodním cukrem. Poté následuje proces filtrace a vymražování, který pomůže zajistit stabilní zcela průzračný vzhled. Následně přichází jedna z posledních fází výroby – stáčení do lahví.

Aby tajemství výroby nejstaršího a nejznámějšího českého likéru zůstalo zcela zachováno, dodnes se dodržuje celá řada netradičních opatření, např.:

  • nikdy se neobjednávají všechny suroviny naráz. Traduje se, že jsou navíc odebírány i některé druhy bylin a koření, které do likéru vůbec nepatří
  • recepturu Becherovky znají v současné době pouze dva zaměstnanci společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka: výrobní ředitel a výrobní manažer
  • za dveře „Drogikammeru“ = místnosti, kde dochází k míchání bylin dle původního receptu, mohou vstoupit skutečně jen ti, kterým bylo svěřeno tajemství receptury, i úklid a další nezvyklé činnosti spojené s provozem této „třinácté komnaty“ jsou tedy pouze v rukou těchto vyvolených
  • každý, kdo zná recepturu Becherovky, je doživotně smluvně
  • vázán jejím tajemstvím, a jelikož alespoň jeden z těch, kdo znají recepturu,
  • musí být k dispozici, nesmí např. ani společně cestovat
  • Bohuslav Pich, který každou středu tajnou směs pro výrobu

Becherovky připravuje, letos v létě oslaví 30 let působení ve společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka. 

Design lahve Becherovky letos slaví 145 let

bechPřed 145 lety, kdy firmu řídil Jan Becher, byl navržen legendární tvar lahve Becherovky s etiketou, díky níž tento likér podtrhuje svoji nezaměnitelnost. Typicky plochá zelená lahev je patentově chráněná a je nositelem několika prvků rodiny Becherů – kryptogramu a podpisu Jana Bechera.

Tajemný rodinný kryptogram je s Becherovkou spjat od nepaměti. Dodnes se spekuluje o jeho významu a symbolice. Kryptogram se skládá z iniciál JB a tzv. Merkurovy hole, zvané cadeceus, která je prý obrazem životní moudrosti, zapomenutého vědění starověku, zpodobněním polarit tohoto světa a jeho protikladů.

Design lahve byl naposledy modernizován v roce 2003 britským designérem Martinem Bluntem, který mimo jiné využil žlutomodrou etiketu z roku 1929.

Reklama