Studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) v Brně byli při úterním natáčení svého filmu na dvoře rektorátu velmi zaskočeni. Jeden z nájemníků okolních bytů totiž na ně několikrát vystřelil ze vzduchovky. Incident si nevyžádal žádná zranění. Policie začala celý případ vyšetřovat jako přestupek, v tom případě hrozí střelci finanční pokuta.
 

Vyděšení studenti okamžitě přivolali policii. Muž ze zamčeného bytu nechtěl na výzvy policistů otevřít a hlídku verbálně napadal. Své počínání odmítl jakkoliv vysvětlovat také dnes. Podle studentů, kteří o možnost natáčet na dvoře žádali všechny nájemníky, se muž z přízemního bytu jevil problémově už od začátku.

„Slovně nás napadal, tvrdil, že jsme ho přišli vykrást a zabít, dokonce říkal, že jsme gestapo,“ uvedl Tomáš Soldán, jeden ze studentů.

 

Studenti se v započatém filmu rozhodli pokračovat a o pomoc s nevyzpytatelným nájemníkem požádali policii. Celý případ převzala přestupková komise magistrátu města Brna. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí muži pokuta, její výše však zatím není známa.
Reklama