Strie neboli pajizévky nejčastěji vznikají u dívek v dospívání, kdy jejich tělo získává ženské křivky či v pokročilém stádiu těhotenství. Tyto malé potvůrky se ovšem nevyhýbají ani dětem!

Elasti

Strie a celulitida patří mezi nejčastější kosmetické komplikace, které sužují lidskou generaci. Problémy s nimi spojené řeší až devadesát procent žen na celém světě. Nemalé procento postižených jsou děti v pubertálním věku či lidé s nadváhou.

Kde je hledat a jak vypadají?

Drobné pajizévky vznikají popraskáním elastických vláken, které se nachází pod povrchem kůže různě na těle. Nejvíce ohrožená místa jsou v oblasti břicha, boků, stehen a v neposlední řadě také prsou.

Čerstvě vzniklé strie bývají růžovo-červené barvy. Postupem času se jejich zbarvení začne měnit na fialovou, až nakonec strie úplně vyblednou. Zcela se vyhnout striím je takřka nemožné, ale díky správné péči se dá jejich výskyt znatelně eliminovat.

K popraskání pokožky většinou dochází při jejím extrémním napínání – rychlý růst do výšky a nárůst hmotnosti.

Existuje účinná prevence? Ano, mazat a zase mazat!

ElastiOdborníci se shodují, že velký vliv na vznik strií má i dědičnost, ale i přesto se dá se zákeřnými striemi bojovat. Jedinou účinnou prevencí je důkladné a pravidelné promazávání a masírování pokožky. Mnoha ženám se výborně osvědčil tělový krém Elasti-Q® Original, který obsahuje unikátní kombinaci účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, D-panthenol, elastin, vitamin E a nyní je navíc obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Krém je lehké konzistence, snadno se vstřebává, jemně voní a nezanechává pocit mastnoty. Navíc při aplikaci v období po porodu usnadňuje rychlejší návrat k pevnému a plochému bříšku.

V případě, že vedete válku se striemi, které se již objevily, vyzkoušejte tělový krém Elasti-Q® Exclusive. Ten je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá odstranit strie již vzniklé. Jeho složení je obohaceno o účinné látky pupečník a kozinec. Obsahuje o 300 % více elastinu, o 60 % více kyseliny hyaluronové a o 25 % více kozince než Elasti-Q® Original, a proto kůži nejen chrání, ale napomáhá také k její hydrataci a Elastipružnosti. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky. Vzniklé strie je velmi složité odstranit z povrchu kůže, ale můžeme velice výrazně zlepšit jejich vzhled tak, aby nebyly vidět.

Jestliže místo krému preferujete spíše olej, je právě vám určen Elasti-Q® Exclusive tělový olej s kombinací několika Elastiunikátních přírodních složek, mezi nimi 5 účinných olejů (olej ze semene granátového jablka, pupalky dvouleté, světlice barvířské, vinné révy a olivový olej). Elasti-Q® Exclusive tělový olej napomáhá nejen chránit kůži před striemi, ale také pokožku hydratuje, vyživuje a eliminuje její nepříjemné svědění. Zároveň přípravek neobsahuje parafin, barviva ani konzervační látky.

Pečujte o svou pokožku a natřete to striím s úsměvem!

Více informací naleznete ZDE !

Reklama