Stříbrná je prostě v kurzu, a je to určitě dobře. Jelikož stříbro je mnohaúčelové léčivo.


5f97f32917f70obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dávní alchymisté se sice pokoušeli vyrábět zlato, ale stříbro měli v posvátné úctě, věděli totiž, že je detoxikační, pomáhá při trávení základních prvků, při hormonálních potížích, migrénách, zadržování tekutin, blokádách krevního oběhu, při potížích s epifýzou a hypofýzou, při poranění…
5f97f71b514d8obrazek.png
Foto: Shutterstock
Esoterici stříbro doporučují ženám všeho věku, jeho vyzařování podle nich pomáhá vážit si svého těla a podporuje snahu o něj správně pečovat.

Dobré je však i pro muže, jimž je vnucována role macha, píše ve své knize Cassandra Eason, a radí jej nosit i jedincům, kteří byli ve svém životě příliš ovládáni matkou.

Ze stříbra se odjakživa vyráběly mocné amulety, stříbrný klíč má pomoci najít ten správný domov, stříbrné srdce je talismanem lásky, truhlička vyrobená ze stříbra je amulet k dosažení prosperity, stříbrná lodička či letadlo je zase amuletem na cesty, a mohli bychom pokračovat dále…


5f97f56f67033obrazek.png
Foto: Shutterstock

Stříbrný kov je svou podstatou spojen s měsícem, podporuje intuici a vnitřní klid, přitahuje lásku, plodnost a prosperitu, svou silou dokáže zdvojnásobit sílu šperků s krystaly. Ovšem podle již zmíněné Cassandry více než navrtané kamínky jsou daleko silnější a harmoničtější nerosty upevněné v síťce ze stříbrných drátků.

O samotný stříbrný šperk je však dobré se starat, což mi připomíná, že i své prsteny a amulety, jež nosím, dnes naložím na noc do solné lázně, určitě jsou na nich namotané události současného dětí, tak jako další negativa, která nyní žijeme.
5f97f66757124obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tento milovaný kov se nejlépe nabíjí energií v době, když měsíc dorůstá nebo je v úplňku. Vědma Eason doporučuje rozestavět v takové noci kolem stříbrných šperků do kruhu zapálené stříbrné svíce. Podle jejího učení tradičně platí, že stříbro musí být třikrát vystaveno vlivu dorůstajícího měsíce, než se poprvé v následujícím měsíci dostaví jeho účinky.

Vraťme se ovšem k lásce a s ní spojeném působení stříbrného kovu, je nejen vhodné pro mladou a novou lásku, ale je doporučené i pro lásku, kterou potkáme poté, co nás někdo zradil.

Stříbro je tedy nejen krásné na pohled, ale i mocné při kouzlení a léčení, vždyť to také není moc dávno, kdy i naše veřejnost objevila skvělé účinky koloidního stříbra, jenž působí při eliminaci choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. Moje kamarádka bylinkářka třeba na míchání jejích léčivých lektvarů používá zásadně stříbrné lžíce.

Přečtěte si i něco o zlatě:

Zlato pomáhá odstranit emoční a psychické bloky

go3.jpg

Reklama