Pro Ty šťastné z Vás, které pod stromečkem nalezly dáreček v podobě šperku z ušlechtilého kovu, nabízím nyní něco málo důležitých informací o jejich zajímavých schopnostech. Dnes o stříbře.

Ženy, ale i muži se dělí podle náklonnosti na ty stříbrné a zlaté, děláme to všichni, kdo nosíme drahé kovy, tak nějak intuitivně. Já sama jsem nadšená paní stříbrná. :-) K bílému zlatu jsem se ještě nikdy nedostala, natož k platině, která má vlastně také stříbrnou barvu...

stříbro

Obecně mi stříbrná barva přijde krásná, jemná, klidná... podle Miroslava Procházky, který se vlastnostmi drahých kovů i kamenů zabývá, je stříbro druhý nejvýznamnější drahý kov, který se nezanedbatelným způsobem spolupodílel na historii našeho státu. Odjakživa stříbro sloužilo k výrobě rituálních předmětů a ozdob. Lékaři, kteří se zabývají akupunkturou, tvrdí, že jako je důležitá jehla zlatá při získání stimulačního efektu, má z hlediska tlumicího, sedativního působení stejný význam jehla stříbrná.

Stříbro a jeho soli jsou často užívanými léky v homeopatii, má také výrazný antibakteriální účinek, i proto se dříve malé děti obdarovávaly stříbrnou lžičkou k míchání kašiček. Tímto byla zaručena neškodnost potravy pro malé děťátko. Moderní prameny dokládají příznivý vliv stříbra na celou nervovou soustavu, včetně mozku. Používá se tudíž jako důležitý prostředek k léčení neuróz. Údajně přímo povzbuzuje určité buňky šedé kůry mozkové,  pravidelné nošení stříbra tak zvyšuje IQ! Pozitivní vliv byl zaznamenán i na řečové centrum. Některé prameny ale tvrdí, že výraznější vliv má na osoby ženského pohlaví, o čemž je těžké polemizovat, zvlášť když vídám mnoho mužů, kteří jsou stříbrem téměř ověšeni. :-)

U stříbra se velmi zřídka vyskytuje přecitlivělost jeho nositele, jak to někdy bývá u zlata. Někteří historikové tvrdí, že není v Čechách kraje, kde bychom nenalezli stop po kutání stříbra. Je to kov, který spolu se zlatem a mědí můžeme v přírodě nalézt v ryzí formě.

Čtěte také:

Reklama