Stres současné doby
5e8c491bb190eobrazek.png
I když se dnes jen zřídkakdy potýkáme s divokými predátory nebo podobným nebezpečím, vrozená reakce “útok nebo útěk” je dennodenně aktivována moderními stresory, jako stoupající pracovní zátěž, nikdy nekončící práce v domácnosti a rodičovství. V malých dávkách nám stresová reakce může pomoci zdolat výzvu nebo dodržet termín, ale přetrvávající stres může vyčerpat naše energetické rezervy, což se projeví únavou a vyčerpáním. K největším nebezpečím chronického stresu patří onemocnění jako je hypertenze (vysoký krevní tlak), srdeční choroby, deprese a vyhoření.

Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu

V přírodě obecně nalezneme mnoho způsobů, jak stresu čelit. Velmi zajímavou se z tohoto hlediska jeví nenápadná rostlinka rozchodnice růžová. Tato rostlina roste mimo jiné v arktických oblastech Skandinávie, Ruska, v Tibetu a Číně až do výšky 3000 m.n.m. Rozchodnice růžová roste na suchých a písčitých pudách a potřebuje hodně světla. Jednotlivé rostlinky dosahují výšky do 35 cm. Třebaže má květy žluté, nazývá se tato rostlinka rozchodnice
růžová. Toto pojmenování vychází z charakteristické vůně čerstvého kořene, která připomíná vůni růží. Rozchodnice se již po staletí používá v Číně, Rusku a Skandinávii proti nachlazení a ke zvládání stresu. Nyní se rozchodnice stále více používá jako léčivý prostředek při stresu a přepracování i ve střední Evropě.

Lék z přírody

Vitango je první tradiční rostlinný léčivý přípravek s extraktem z rozchodnice růžové (Rhodiola rosea). Může pomoci při projevech stresu, zvyšuje odolnost vůči stresu.
5e8c48cde7a9eobrazek.pngLék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Více na VITANGO.CZ

5defb00e3e0fc5de9235e33a5eobrazek.png

Reklama