Neříkejte, že se vám ještě nikdy nestalo, že jste vyřkli větu: „Já se z toho po…“ Všichni víme, a možná jsme to nejednou zažili na vlastní kůži, co dokážou s naším zažívacím traktem nervy. A divíte se svému nebohému tělu, když mu tolik nakládáme? Stres ten nechtěný o to věrnější souputník nás provází už od školních let.  A čím jsme starší, tím více stresových faktorů přibývá, a s nimi rizik, že se to někde provalí. Jak výstižné, že?

Imodium

No jen se podívejte kolem sebe. Rozvod na spadnutí, v práci se propouští, nezaplacené složenky se hromadí, exekutor buší na dveře, včera vám někdo ukradl auto, do toho volá matka, že jste ji rok nenavštívili, a zítra vám maturuje prvorozené dítě. To všechno je na jednoho člověka trochu moc. No nezbláznili byste se z toho? Na psychiatrickou kliniku to snad ještě není (ještě to dokážeme nějak ukočírovat ), ale na pořádný průjem ze stresu to úplně stačí. A že dokáže pěkně znepříjemnit život, známe snad všichni:

Nadýmání. Nečekané, prudké stahy v oblasti žaludku a posléze neustupující svíravá bolest břicha. Nezadržitelné nucení na stolici a posléze půlhodina nekončícího vyprazdňování provázená křečemi a studeným potem...

To nemůžete přece potřebovat! Poradíme vám, jak tomu předejít, nebo alespoň onu prekérní situaci zmírnit a odstranit. Spolehlivě vám pomůže Imodium.  

Je to zaručeně stoprocentně účinný lék proti průjmu. Významně zkracuje dobu onemocnění. Léčebný efekt přípravku se dostavuje bezprostředně po jeho požití. Téměř u poloviny pacientů odezní veškeré příznaky během čtyř hodin, u většiny zbývajících do druhého dne.

Neztrácejte čas

Použití přípravku IMODIUM umožňuje rychlý návrat k původně plánovaným aktivitám. To jistě oceníte jak během celého roku, tak v době dovolené. Budete se moci nerušeně věnovat vašemu původnímu programu bez potřeby neustále vyhledávat kloset.

ImodiumNáhlý útok střevní koliky – akutní průjem – odvrátíme okamžitým polknutím dvou tobolek IMODIA, později podáváme jednu tobolku po každé řídké stolici. Dětem podáváme pouze po jedné tobolce, dětem mladším než šest let lék nepodáváme.

V případě vleklého chronického průjmu postupujeme stejně, dvě, respektive jednu tobolku však podáváme na celý den, dokud nedocílíme tuhé stolice.

Maximální dávka pro akutní a chronický průjem je 8 tobolek IMODIA denně pro dospělé, u dětí je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tobolky/20 kg).

U starších pacientů není potřeba upravovat dávkování. Také pacientů s ledvinovým poškozením mohou IMODIUM užívat bez zvláštních omezení.

V případě poškozených jater se však doporučuje užívat lék opatrně vzhledem ke sníženému metabolizmu prvního průchodu játry.

Před podáním přípravku IMODIUM těhotným ženám (zvláště v prvních třech měsících) je zapotřebí posoudit očekávaný léčebný prospěch proti možnému riziku, přestože teratogenní (vyvolávající vrozenou vadu) nebo embryotoxické účinky se neprokázaly.

Malá množství loperamidu (základ léku) se mohou objevit v lidském mateřském mléce. Proto nelze užívání přípravku IMODIUM v období kojení doporučit.

Reklama