Čtenářka Boženečka vás určitě rozesměje. Přečtěte si příběh o rodinné návštěvě a hlavně u toho nepijte nic horkého. Děkuji Vám Boženečko za příspěvek. Hned po ránu jste mi zvedla náladu!

Hezký den všem.

Nádherné téma,na které mám krásnou a úsměvnou historku z mého dětství. Aneb není cholerik jako cholerik.

Bylo mi asi 9 let.Seděla jsem u stolu a psala si úkoly.Maminka vařila večeři a tatínek právě dočetl dopis od strýce z Plzně.Po chvíli povídá mamince:“Tak si představ,že se k nám po šesti letech chystá na návštěvu můj brácha.To zas bude náročný víkend s tím sebestředným cholerikem!“

Maminka nehla ani brvou,zato já jsem se zhrozila.Co je to sebestředný,to jsem netušila.Ale co je cholerik,to jsem věděla přesně,protože jsme se to učili v dějepise.Pomyslela jsem si:“Tak strýc má choleru!Takovou strašnou nemoc a on k nám klidně jede na návštěvu!To nás chce všechny nakazit a my potom umřeme ve strašných bolestech!To snad naši nevědí,že cholera vyhladila celá města?Copak neví,jak je to nebezpečné?“Lámala jsem si s tím hlavu celý týden a přemýšlela,jak se nenakazit.

Za týden přijel strýc.Vypadal docela zdravě.Hned ve dveřích mi chtěl dát pusu na přivítanou,ale já utekla.Pak za mnou přišel do pokoje,aby mi dal čokoládu.Vzala jsem ji jen dvěma prsty a pak hned hodila do koše a šla se umýt.Nechtěla jsem s ním ani sedět u stolu a vyhýbala se mu,jak jen to šlo.Strejdovi to bylo divné a tak se mě ptal,proč jsem na něho taková ošklivá.Rozbrečela jsem se a vyklopila mu krutou pravdu.“Strejdo,jsi nemocný,máš strašnou a nebezpečnou nemoc a já nechci umřít!“Strejda na mě vytřeštil oči a ptal se,jakou nemoc to vlasně má.“Máš choleru!Musíš do nemocnice!“A strýc nechápavě hledí a táže se mě,jakouže to má smrtelnou nemoc.“Taťka říkal,že jsi cholerik,ty nevíš,že cholera je zlá a nebezpečná nemoc,na kterou se umírá?“Zdálo se,že se strýc potrhá smíchy.Pak to řekl i našim a ti se smáli rovněž.Teprve pak mi vysvětlili,že strýc nemá žádnou choleru,ani mor ani nic.Že je to jen název takové povahy.A strejda,ač byl cholerik,tak jedině v tom dobrém.Byl to nejúžasnější cholerik pod sluncem.

Mějte krásný den,Boženečka.


Co vás napadne, když se řekne cholerik?

  • Znáte nějakého?
  • Kdy je choleričnost  milá a kdy nemilá?
  • Máte z choleriků srandu, nebo strach?
  • Kdo je podle vás největší cholerik?
  • A je správný chlap cholerik, nebo flegmatik?
  • A vůbec, co vás napadne, když se řekne cholerik?

Vaše úvahy, postřehy, vzpomínky, historky, povídky, fotky i videa zasílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jestli to neuděláte, tak uvidíte, tedy respektive neuvidíte odměnu za váš příspěvek! Neb jednu z těch, co zítra přispějí, odměním! Čím? To uvidíte!

Reklama