Street Food Festival

Malá ochutnávka z jednoho lokálního festivalu, který byl plný dobrého jídla a pití. Jak to vypadá, když se obyčejná ulice na celé odpoledne uzavře a místo aut se v ní objeví stánky s jídlem a pitím? S povedeným počasím, příjemnou hudbou a bohatým doprovodný programem, vám vznikne úžasná akce.

S nejrůznějšími food festivaly a jinými akcemi, které nabízí dobré jídlo, se roztrhl pytel. Všechny Prague Food Festivaly, Špilberk Food Festivaly, pikniky různých časopisů a kuchařských studií. Většina festivalů dobrého jídla probíhá ve větších městech. V posledních letech se ale už i k nám rozšířily oblíbené pouliční festivaly dobrého jídla. Nejznámější je Restaurant Day, o kterém jsme vám už dříve psali.

Street Food Festival

Jeden malý festival se minulý týden uskutečnil i v malém městě, blízko kterého žijeme - ve Valašském Meziříčí. Pozváni byli oblíbení dodavatelé dobrého jídla a pití a ty nejlepší krámky v okolí. Akce byla ve srovnání s jinými podobnými festivaly malá, ale měla obrovský úspěch.

bramborák

U stánků si mohli návštěvnící koupit horké voňavé bramboráky, grilované oštěpky, buřty na pivu, polévky, výborné speciality z restaurace U Zvonu.

játra, líčka a jiné dobroty

Jeden stánek patřil té nejlepší čokoládě, Královské čokoládě. Byla tady k zakoupení v tabulkách, jako horký nápoj nebo třeba s vanilkovou zmrzlinou.

polévky

Holky z místní polévkárny a bistra Jako doma připravily výborné domácí koláče, paštiky a jiné dobroty, které se daly sníst přímo u stánku nebo odnést sebou domů.

Bohyně kuchyně

Dva stánky patřily výbornému vínu, v dalším stánku si přišli na své milovníci kvalitní kávy, o kousek dál probíhala ochutnávka ovčích sýrů. Nechyběl ani med od včelaře a poctivé pečivo.

Street Food Festival

A který stánek byl nejlepší? No přece náš! Bohyně kuchyně :-) Pekla a vařila jsem za vydatné pomoci našich dětí a manžela. Nabízeli jsme slané i sladké dobroty, smažili palačinky a hlavně rozdávali recepty a lákali nové fanoušky na náš blog.Vyprodaní jsme byli během několika málo hodin. Protože to byla naše první akce podobného typu, nevěděla jsem vůbec co od ní čekat. Zájem byl velký a tak bych určitě prodala rozhodně ještě několik slaných koláčů, mnoho mističek s míša dezerty a velký zájem byl taky o božský koláč s mákem a švestkami.

porcování lososa

Součástí festivalu byl také doprovodný program na malém pódiu. Porcoval se tady losos.

filetování lososa

Probíhala přednáška o medu a včelách, o kávě i čokoládě.

palačinky

Náš silný rodinný tým předvedl výrobu různých palačinek (i když příprava některých se na palačinkovači příliš nedařila). Holky z Jako doma připravovaly pro změnu gazpacho.

Chilliman

A nejvíce diváků přilákala velká soutěž v pojídání chilli.

Krásné odpoledne zakončil koncert jazzové kapely Cupcake Collective.

Probíhají podobné akce i u vás? Chodíte rádi na food festivaly a jste ochotní kvůli nim cestovat po republice?

Čtěte také

Reklama