O středověké krčmě v Dětenicích jsem slyšela hodně vyprávět. Ale čtenářka řeřicha ji zažila na vlastní kůži. S jakými pocity odcházela? Co myslíte? Vrátí se tam zpátky, nebo jí to jednou stačilo? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Mám pár oblíbených restaurací, které občas, při určité příležitost navštívíme. Jednou z nich je středověká krčma v Dětenicích a nebo v Písku.

Při první návštěvě jsem byla ze začátku trochu víc překvapená chováním personálu, v dobových kostýmech, připravte se na šokující středověké prostředí a drsnou staročeskou mluvu.

krčma

Ale po chvilce mě pohltila atmosféra a zkrátka všechno, co se kolem dělo, zkrátka vše bylo jako ve středověku, včetně středověkých specialit připravených na otevřeném ohni, jí se rukama :-)

oheň

Krásný zážitek taky měli naši známí ze Španělska a mohu říci, že staročeštinou a rukama se domluvili skvěle, byl to pro ně nezapomenutelný zážitek.

program

Mohu říct, strávit večer v této krčmě včetně celého programu je opravdu zážitek, který stojí za to.

Přeji hezký den.

řeřicha

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No, nevím, jestli je ta produkce s hadem po chuti každému. Určitě tam musely nějaké ženy ječet. A docela by mě zajímalo, jestli můžete s číšníky mluvit také po „jejich“

Byla jste někdy v takové restauraci, milé ženy-in? Dokonce v této krčmě? A jaký z toho máte pocit? Stejně příjemný jako řeřicha, nebo vám to přišlo už trochu moc? Máte ráda hospody s nějakým scénářem? Jako je třeba tato, nebo Pravěk?

Napište nám také o svých zážitcích z restaurací na redakce@zena-in.cz

 

Reklama