Středověký hrad na Kunětické hoře je výraznou dominantou Pardubického kraje. Není divu, že se částečně stal útočištěm pro mnoho akcí. Tuto sobotu se tam pod záštitou Pardubického kraje a pivovarů konají Dny Pardubického kraje. Akce  začíná v deset hodin a prvních 500 dětí a 500 dospělých obdrží od Pardubického kraje dárek.

Během dne se představí řada hudebních skupin, Šmehydlo, WO.CO.DE, Mother´s Angels, Jet Beat, Lady l & The Blue Birds, Pěvecký sbor Kantiléna, Pouta, Paduana Hispanica a Historic Quartet.  Své vystoupení nám předvedou Folklorní soubor Kohoutek a muzika souboru Karmazín.

Na podiu se představí i Východočeské divadlo Pardubice, Zubři šermířské divadlo nebo moderní taneční skupina Barbaři.

Loutkové divadlo Libora Štumpfa zahraje pro nejmenší. Možná příjde i kouzelník. Tedy pardon Pardubický kraj má kouzelnici Wendy. Skvělé a vtipné obrázky namaluje Jan Honza Lušovský.

Po celý den se můžete procházet po historickém tržišti, prohlížet si ukázky lidových řemesel, sledovat práci s dravci.

Pardubice jsou město perníku a ani tady nebude perník chybět. Uvidíte ukázky zdobení perníku nebo můžete navštívit muzeum perníku a pohádek. Pro nejmenší bude u Perníkové chaloupky připravený pohádkový svět.

Přestane-li vás bavit pasivní zábava, můžete si vyzkoušet střelbu z luku nebo se projet na koni. Děti si mohou zasoutěžit o sladké odměny. V 15.00 se z Kunětické hory vydá na svoji obchůzku královský průvod doplněný o šermíře. Po celý den je zajištěno občerstvení. Pivo a medovina potečou proudem a na rožni se bude otáčet selátko.

Večer se nad Kunětickou horou rozzáří ohňostroj.

V ceně vstupného (do 150 cm je to měďák = 10 Kč a výše je to zlaťák = 20 Kč ) je i prohlídka hradu Kunětická hora, kde se mimo jiné nachází expozice historie parfosních honů..

Pěknou sobotu vám přeje

   
Reklama