Oblast Středního Portugalska je velmi rozmanitá a nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavých pamětihodností a přírodních krás. Do oblasti  Středního Portugalska  můžeme patří následující oblasti, které rozhodně stojí za to, abyste je navštívili:

LISABONSKÉ POBŘEŽÍ

Po hodině jízdy z Lisabonu na severozápad se dostnete na skalnaté atlantrické pobřeží, k lesnatým svahům Sintry do krajiny s venkovskými sídly a královskými paláci.

ESTREMADURA & RIBATEJO

Estremadura, kraj kulatých kopců, se nachází mezi oceánem a řekou Tejo, která ústí do oceánu v Lisabonu. Ribatejo je naproti tomu široká nížina, rozkládající se na březích Teja.

 

BEIRA

Tento region se rozkládá od hranic se Španělskem až k oceánu. Dá se říci, že představuje přechod mezi chladným severem a vyprahlým jihem země.
 

 

Rozhodně si nenechte ujít návštěvu  Costa Da Caparica.

Dlouhé písčité pláže chráněné písečnými dunami činí z tohoto místa známé rekreační středisko Lisaboňanů, kteří zde odpočívají, plavou, opalují se a pochutnávají si na darech moře v restauracích a kavárnách. V létě jezdí podél pobřeží vlak s otevřenými vagóny. Z města nejsnáze dosažitelné pláže si oblíbily rodiny s dětmi, zatímco vzdálenější pláže slouží těm, kdo hledají tichou samotu. Dále na jih leží Lagoa do Albufeira, tábořiště a klidně středisko vyznavačů windsurfingu. Najdeme zde řadu hotelů.

 

Pokud máte rádi romantiku a nenecháte si ujít návštěvu tradičních míst, zamiřte do vesničky ERICEIRA je stará rybářská vesnička, která si uchovává osobité tradice přes stále se zvyšující příliv letních turistů z Lisabonu i zahraničí, kterým se líbí svěží podnebí, čisté písečné pláže a čerstvé dary moře. V červenci a srpnu, kdy počet obyvatel stoupne na 30 000, jsou venkovní kavárny, restaurace a bary na náměstí Praca da Republica, kde se lze uchýlit do stínu stromů, plné lidí až do noci. Hrozí-li při kopání v moři nebezpeční, varují před ním čevené praporky. Přitažlivou  změnou může být potřeštěný golf  v parku Santa Marta a zajímavé muzeum místních dějin. Museum da Ericeira, které vystavuje modely tradičních člunů kraje a rybářské vybavení.

 

Vysoko nad mořem se krčí stará část města, bludiště bílých domů a úzkých dlážděných uliček. Z Larga das Ribas na třicetimetrovém útesu můžete vidět z ptačí perspektivy rušný rybářský přístav, kde traktory nahradily voly, tahající kdysi čluny z dosahu přílivu.

 

5. října 1910 odjel z Ericeiry do exilu poslední portugalský král, protože v Lisabonu byla vyhlášena republika. Obraz z azulejos v rybářské kapli Santo António nad přístavem tuto událost připomíná. Král se usadil v Twickenhamu, jižně od Londýna, kde roku 1932 zemřel.

 

Pokud vás naše povídání zaujalo a chtěli byste se rozjet do Portugalska, zajděte napřed do cestovní kanceláře Snailtravel. Pracovníci této kanceláře vám pomohou se zorientovat při vybírání a ochotně vysvětlí a zařídí vše potřebné.

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

Reklama