Chcete si prodloužit léto? Napadla vás myšlenka prožít podzimní, či zimní dovolenou v Portugalsku? Proč ne! Například Střední Portugalsko je výtečným místem pro krásnou, odpočinkovou dovolenou... Nabízí množství rozmanitých míst; od historických památek, přes okouzlující pláže až po fascinující přírodní krásy.

Střední Portugalsko se stává stále oblíbenější a navštěvovanější zemí všech obyvatel Evropy. Proč právě vy byste měli být ochuzeni o nezapomenutelné chvíle strávené u moře, na pláži, či o uchvacující kouzla historických památek?

Nemůžete se rozhodnout, které místo by bylo právě pro vás tím pravým? Možná vás inspiruje naše pozvánka do půvabné vesničky jménem Colares.

Toto nezapomenutelné místo nacházející se na nižších svazích Serry de Sintra vyhlíží přes zelené údolí, Várzea de Colares, k moři. Ulice osázené stromy se kroutí vzhůru tichou vesnicí, plnou překrásných květin, borovic a kaštanů. Na vinicích se zde rodí známé colareské víno, zvláště silné, sametově červené.

Stará vinná réva roste v písčité půdě s kořeny hluboko v jílu - díky tomu to bylo jediné víno v Evropě, které přečkalo nebezpečnou epidemii phylloxery, zavlečenou do Evropy z Ameriky koncem 19. století během prvních vinařských výměn. Hmyz, který zničil vinice v celé Evropě, neboť sežral měkké kořínky, nemohl proniknout do těžké písčité půdy atlantického pobřeží, a tak vinnou révu kolem Colaresu ušetřil.

Pro všechny milovníky vín! - Rozhodně si v Adega Regional de Colares v Alamedě a v de Coronel Linhares de Limav nenechejte ujít ochutnávku těchto výtečných vín. Jejich lahodná chuť vás pohladí nejen po jazyku, ale i po duši.

Ani okolí Colares vás jistě nezklame...

Na západ od této kouzelné vesničky leží několik oblíbených plážových rekreačních středisek. Z vesnice Bandazao můžete cestovat 3 km na Praiu das Macas starou tramvají, jejíž trasa byla otevřena roku 1910 a která stále ještě jezdí, a to od 1. července do 30. září.

Projížďka starou tramvají bude nejen nádherným zpestřením vaší dovolené, ale na své si jistě přijdou i vaše děti.

Přesně na sever od Praii das Macas sedí na útesech malebná vesnička Azenhas do Mar a více na jihu se nachází větší rekreační středisko Praia Grande. Na obou místech se lze vykoupat v přirozených přírodních jezírkách ve skalách, které se za přílivu plní mořskou vodou.

1 km dále na jih leží Praia da Adraga, kde naleznete báječnou plážovou kavárnu. Kavárna je jako stvořena pro příjemné odpolední či večerní posezení.

Stále ještě váháte s výběrem toho ideálního místa právě pro vás a vaši rodinu? Pak se bez obav obraťte na pracovníky cestovní kanceláře Snail Travel. Zde si nejen vyberete dovolenou vašich snů, ale ochotní pracovníci vám i rádi zodpoví veškeré vaše dotazy.

Mějte na paměti, že základem jakékoli báječné dovolené je výběr kvalitní cestovní kanceláře. A tou Snail Travel bezesporu je.

http://www.snailtravel.cz

Reklama