Proč mluvíme o superúplňku? Měsíc se bude nacházet blíže Zemi a bude opticky větší, pod odborníků až o 15 %. Bohužel ho nebudeme moci sledovat v plné kráse, protože k jeho naplnění dojde ve středu 26. května po obědě, přesně ve 13. hodin a 13. minut. Nepřijde vám to magické? Krvavý úplněk a ještě v propojení dvou třináctek! A to není všechno. Tento den je opravdu výjimečný! Na hvězdné obloze a v meziplanetárním světě se ve středu 26. května stane ještě jedna vzácná událost. Nastane úplné zatmění Měsíce. 

Pokud se jedná o astrologii a její výzvam krvavého Měsíce, tak barva zkrve načí náhlé změny nebo velkou potřebu změny. Pokud na tyto věci věříte, můžete si to sami v sobě uspořádat tak, že něco může z vašeho světa odcházet a otevírat tak dveře jiným, důležitým věcem. Jedná se o posun, který potřebujete, i když ho nemusíte očekávat.
muun.jpg
Foto: Shutterstock

Rudé zbarvení Měsíce nastane tak, že bude zastíněný planetou Zemí díky jeho úplného zatmění. Jedná se o vzácný úkaz, naposledy se takto zbarvil v lednu 2019.
 
Citliví lidé, kteří tyto vlivy vnímají, by si tedy měli dát pozor. Příliv této energie by mohl vyvolat napětí, nespavost, neklid či pocity úzkosti. Zejména poruchy spánku, špatné usínání – to jsou projevy, které senzitivní lidé často ve spojení s úplňky zmiňují. Pokud trpíte na migrény a na bolesti hlavy, tyto problémy by mohla energie superúplňku ještě zhoršit. Vliv úplňku na psychiku a prožívání je prokázané i u některých  dětí. 

Co je úplněk?

Úplněk je jedna z fází Měsíce, kdy je Sluncem osvětlená celá polokoule přivrácená k Zemi. Jeho opakem je nov. Jedná se o pravidelný jev. 

Jak spojovali vliv úplňku na náš organismus naši předkové? Mají starobylé tradice nakonec pravdu a vliv úplňku se u člověka projevuje také některým z následujících způsobů?

Plodnost – protože průměrný menstruační cyklus ženy je stejně dlouhý jako lunární cyklus, jsou někteří lidé přesvědčeni o tom, že fáze měsíce má vliv na ženskou plodnost. Především úplněk pak prý plodnost zvyšuje a zároveň zvyšuje i pravděpodobnost, že bude počat potomek mužského pohlaví.

Porod – nejenom fanoušci esoterických nauk, ale i někteří porodníci tvrdí, že v době, kdy je měsíc v úplňku, se rodí více dětí. Velké studie provedené na toto téma však nepřinesly žádné důkazy o tom, že je to pravda.

Krevní ztráty – kromě porodníků své oči na noční oblohu upírají i někteří chirurgové, protože měsíc v úplňku prý zvyšuje riziko těžkých krevních ztrát například při komplikovaných operacích. Před časem se ale tomuto zajímavému tvrzení vysmáli ve svém oficiálním prohlášení například britští chirurgové.

Agresivita – především lidé s psychickým onemocněním prý mají během úplňku větší sklony k agresivnímu chování. Seriózní vědecké důkazy, které by toto tvrzení podpořily, však chybí.

Jak jste na tom vy? Má na vás úplněk vliv? Cítíte se díky jeho energii „jinak“? 

Zdroje: lunarni-kalendar.najdise.cz, astrohled.cz, priznakytransformace.cz

Reklama