Havana Club je jediným mezinárodně uznávaným kubánským rumem. Je značkou, která se nedá srovnávat s žádnou jinou, je spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Značka Havana Club se zrodila v roce 1878.

Základní surovinou pro výrobu pravého kubánského rumu je pečlivě vybíraná cukrová třtina. Ta se na Kubu dostala díky známému mořeplavci Kryštofovi Kolumbovi, který ji sem přivezl při své druhé plavbě v roce 1493. Plodina se velmi rychle ujala a přinášela vynikající úrodu s vysokým obsahem cukru.

Extrakcí třtinové šťávy se získává melasa, která se kvasí a destiluje podle tradiční kubánské metody. Rum zraje nejméně 18 měsíců v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu, z něhož rum získává svoji typickou zlatavou barvu. Sudy jsou uloženy ve skladech města Santa Cruz del Norte ve skvělých klimatických podmínkách v blízkosti teplého Golfského proudu, teplého podnebí s vyváženou vlhkostí vzduchu a tropického slunce. Po dlouhé době zrání, míchání a filtraci vzniká pravý rum Havana Club. Jemný, lahodný, suchý, zářivý, čirý a průhledný. Mnoho odborníků, vybavených nejmodernějšími přístroji, neustále ověřuje jeho kvalitu. Poslední slovo má však Master Destillero, strážce tajemství tradic.

Barmanské umění se na Kubě začalo rozvíjet již v polovině 19. století. Není to nic překvapivého vzhledem k tomu, že zde existuje vše potřebné pro přípravu nejlepších koktejlů na světě: jemný kubánský rum, šťavnaté ovoce a čerstvá máta. Neméně důležitá je i tradiční trpělivost Kubánců vedoucí k tomu, že umění připravovat koktejly dosáhlo v této zemi svého vrcholu. Žhavé slunce a záliba obyvatel v dobrých věcech se přičinily o rychlé rozšíření nového způsobu konzumace. Názvy jako Mojito, Cuba Libre nebo Daiquiri byly kolem roku 1900 již velice slavné. Ve dvacátých letech 20. století vstupuje toto kubánské umění do svého zlatého věku. havana clubNa Kubě vznikla „havanská škola“, kde se soustředili nejlepší barmani z celého světa. Mezi největší mistry koktejlů, kteří z této školy vyšli, jsou taková jména jako Chavez, Richard, Harold, Celestino, Gonzales - tvůrce mraženého daiquiri.

O věhlas Havana Club rumu se zasloužila paradoxně prohibice v USA, která vyvolala velký příliv slavných osobností té doby na Kubu, kde koktejly tekly proudem. Ernest Hemingway, Marlene Dietrich i Gary Cooper si oblíbili kubánský rum pro jeho jemnou chuť a množství koktejlů, jejichž je základem.

Přesvědčte se o jedinečnosti Havana Club rumu v míchaných drincích stvořených pro letní měsíce:

havanaHAVANA CUBATA
Havana  Club Añejo 7 Años
cola
čerstvá limeta

havanaHAVANA MOJITO ORIGINÁL
6 cl Havana Club Añejo Blanco

1 limeta

2 lžičky třtinového cukru

lístky máty peprné

sodová voda

havanHAVANA CUBA LIBRE
4 cl Havana Club Añejo Especial

cola

šťáva z limety nebo citronu

zástřik limetou

havanaHAVANA PIŇA COLADA

6 cl Havana Club Añejo Blanco

2 cl kokosového sirupu

4 cl smetany

10 cl ananasového džusu

(Shaker)


havanaHAVANA HEMINGWAY SPECIAL
4 cl Havana Club Añejo Blanco  

2 cl limetové šťávy

12 cl grapefruitového džusu

2 cl maraschina

(Shaker)

havanaHAVANISSIMA

5 cl Havana Club Añejo Blanco

půlka limetky

1 lžička třtinového Cukru

ledová tříšť

Reklama