Fifinka se bojí létat letadlem. Dokonce tak, že jednou muselo kvůli ní letadlo přerušit start a ona pak domů jela autobusem.

Milá redakce, dnešní téma je jako pro mě dělané. Nevím si rady se svým strachem z letadel. Před deseti lety se mnou totiž letadlo spadlo. Bylo to při přistávání na Kanárech, kdy se letadlu utrhlo jedno kolo z podvozku. Bylo přes třicet raněných, já měla otřes mozku a rozseklou ruku od dvířek zavazadlového prostoru.

Od té doby se strašně bojím, i když mechci kazit dovolenou své rodině a do letadla normálně vlezu. Celý let je ale takové utrpení a vnitřní potlačovaná panika, že si někdy myslím, že dostanu infarkt. Snažím se to řešit alkoholem a práškem na spaní, ale působím pak trochu divně a vrávoravě a těžce vnímám, takže potřebuji neustálý dozor.

Před rokem, při cestě z Malorky, jsem vypila celou láhev kořalky, protože mě zachvátil takový strach, že jsem byla s to neodletět. Vím co říkám. Rok před tím, cestou ze Španělska, jsem nepila a dostala jsem strašný záchvat. Začala jsem se třást, potit, dusit - letadlo muselo přestat rolovat a volal se letištní doktor, který mi dal injekci a já mohla letět. Teď to řeším alkoholem (jinak vůbec nepiju). Víte někdo, jak se toho strachu zbavit? Fifinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Fifinko, existují speciálně zaměření psychologové, kteří pořádají terapie na odbourání úzkostných stavů. Vyzkoušej to. Simona

Milé čtenářky, máte ještě půl hodiny na to, abyste nám napsaly, co nedokážete vyřešit. Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama