Svůj „strašidelný“ příběh nám napsala čtenářka Ženy-in paní Karolina z Prahy. V noci se u ní v domě zjevila její nedávno zesnulá babička.


Letos někdy v únoru mi zavolala mladší sestra Dominika, že jede něco vyřizovat do Prahy, a jestli by u nás nemohla přespat. Byla jsem nadšená. Už dlouho jsme se neviděly.

Druhý den jsem hned po práci rychle běžela nakoupit, abych svou sestru mohla pořádně uctít, a pak už jsem upalovala na autobusové nádraží Dominice naproti. Sestra má totiž trochu problémy s orientací (a která ženská nemá) a všechny vilky v našem okolí jí připadají stejné.

Ale hnala jsem se zbytečně. Autobus přijel, Dominika ne. Asi zmeškala, myslela jsem si, nebo si to rozmyslela a pojede do Prahy až ráno, rovnou na to domluvené jednání. Trochu mě mrzelo, že si neužijeme večera nad lahvinkou.

Dorazila jsem domů promrzlá a šla brzo spát. Ani jsem nečekala na manžela, až se vrátí z odpolední směny.

Duch

Uprostřed noci mě však náhle něco probudilo. Znáte to. Nic konkrétního, ale vy stoprocentně víte, že se něco děje, že se po domě někdo pohybuje. Koukla jsem na hodiny. Půlnoc! Manžel vedle mě spokojeně oddechoval a po domě se jasně ozývaly plíživé kroky.

Pak jsem slyšela téct vodu v kuchyni a vrznout ledničku. Okamžitě jsem si vzpomněla na moji babičku, která s námi nějaký čas po svatbě bydlela společně, a nedávno zemřela. Viděla jsem ji před sebou jako živou. Tohle byl přesně její zvyk. Byla silná diabetička, v noci nemohla spát a chodila si pořád pro vodu a vyjídala lednici.

Asi se na mě a na sestru přišla podívat, napadlo mě. Měla nás totiž obě moc ráda a nějak se tam nahoře dozvěděla, že má Dominika přijet na návštěvu...

Vůbec nevím, kde se ve mně vzala ta odvaha, ale vstala jsem z postele a potichu vyšla z ložnice. V předsíni jsem zahlédla světlo z kuchyně, které však přesně v tom momentu zhaslo. Tápala jsem dopředu s rukama nataženýma před sebe. A najednou zřetelně vidím, jak z kuchyně přímo proti mně kráčí bílá postava.

Leknutím jsem zařvala na celé kolo. V tu chvíli se ozvala snad ještě o oktávu vyšší ozvěna. Vtom se rozsvítil lustr. S rukou na vypínači tam stál můj muž a s pobaveným zaujetím sledoval dvě rozcuchané postavy v nočních košilích, s rukama nataženýma zrcadlově proti sobě a řvoucí jako o život. Já a Dominika!

Když jsme se obě konečně trochu uklidnily, všechno se vysvětlilo. Moje milovaná sestra přijela úplně jiným autobusem a mnohem později, než jsem ji čekala. To jsem ovšem nemohla tušit. Po delším bloudění se naštěstí srazila s mým manželem, který se vracel z práce.

Došli domů, a protože mě nechtěli budit, uložil Pavel Dominiku v obýváku. Sestra však v noci dostala žízeň a taky hlad, a tak se vydala do kuchyně...

Musím přiznat, že ještě dlouho jsem se v noci probouzela zpocená, hleděla skrz skleněnou výplň dveří do tmy a s hrůzou jsem pozoroval každičký stín, každý nepatrný pohyb.

Manžel ovšem získal „skvělou“ historku, kterou teď všude dává k dobrému.

Zažili jste i vy podobnou historku? Prožili jste situaci, kterou si nedokážete vysvětlit? Pište nám a posílejte svoje příběhy. Ty skutečně zajímavé určitě zveřejníme...

Reklama