Žaludek na vodě, zvracení, bolest hlavy, studený pot, bledost, únava – typické příznaky cestovní nevolnosti, která sužuje 25 až 40 % populace. Mnohem častěji jí trpí děti, postihnout je může přibližně od druhého roku života, kdy se dovyvine orgán rovnováhy ve středním uchu. Na vině nevolnosti při jízdě či pohybu (například na houpačce) je totiž rozpor mezi tím, co vidí oči, a tím, co vnímá tento orgán v uchu. Výsledkem tohoto zmatení je právě cestovní nevolnost. I když jsou tyto potíže nepříjemné, existují metody, jak jim předcházet.

Co udělat před cestou?

Zajistěte si takové místo, abyste byli co nejméně ovlivnění pohybem. Sedejte si po směru jízdy, v autobuse si rezervujte sedadlo v přední části. Nepodceňujte ani výběr oblečení, které by mělo být vzdušné, lehké a pohodlné, aby nedocházelo k přehřátí. Nachystejte si na cestu pro případ potřeby svačinu – ideální jsou slané sušenky a studená voda. Řešení, jak se zbavit obtíží, nabízí také zelená lékárna. Osvědčeným přírodním pomocníkem je v tomto případě zázvor. Silice obsažené v zázvoru obsahují látky zvané gingeroly, jež stimulují tvorbu slin a žaludečních šťáv a žluče dokážou tlumit žaludeční potíže. Tím mohou příznivě působit na činnost trávicí soustavy. Důležité je ale dodržet správné dávkování. Pro dosažení léčivého účinku zázvoru je třeba použít množství odpovídající 1000 mg zázvorového prášku. A přesně toto množství obsahují 2 tablety doplňku stravy Antimetil.5cd9372edd368obrazek.png

Antimetil je rychlá a účinná pomoc z přírody pro klidný žaludek při cestovní nevolnosti. Díky standardizovanému obsahu zázvoru v každé tabletě totiž přesně víte, kolik zázvoru a tedy gingerolů užíváte. Výhodou Antimetilu je, že nemá tlumící účinky, takže nezpůsobuje ospalost ani snížení pozornosti.

Vzhledem k tomu, že jde o doplněk stravy vyrobený na rostlinné bázi, představuje skutečně bezpečné a účinné řešení nevolnosti i pro těhotné a kojící ženy a děti od 3 let

Tento doplněk stravy je vhodné užívat nejen při cestovních nevolnostech, ale i při těhotenských nevolnostech, nebo při jakýchkoli dalších pocitech na zvracení, při přejedení či narušení obvyklých stravovacích návyků například na dovolené. Tabletky se snadno polykají a mají neutrální chuť. Lze je užít nejen předtím, než vyrazíte, ale přibalte si je i na cestu, abyste po nich mohli sáhnout při případných potížích.

Co udělat během jízdy?

Aby vás nezaskočila nevolnost, a do cíle jste dorazili bez zbytečných zastávek, zapomeňte na čtení, práci na počítači i sledování mobilu – tyto činnosti jen prohlubují nevyváženost mezi zrakovým vjemem a signály, které vysílá střední ucho. Doporučuje se upřeně sledovat jeden bod v dálce nebo mít oči úplně zavřené. Ideální je, pokud můžete na cestu vyrazit na noc a trošku si zdřímnout (tedy pokud neřídíte). Děti zkuste rozptýlit jinou činností – slovní hrou, zpíváním, abyste odvedli jejich pozornost od nepohody. Opřete si hlavu o opěrku a zhluboka dýchejte. Také poslouchání příjemné hudby vás před kinetózou ochrání a pohotovostní sáčky budete moci nechat doma.
5cd9374b2b699obrazek.png
 

Reklama