Máte několikastupňový strachometr? Čtenářka Simbeline ano, napsala mi k dnešnímu tématu o prvních třech stupních...

Kolik stupňů má váš strachometr?


Dobrý den, i já se bojím...

Nad dnešním tématem jsem se poněkud zamyslela. Uvažovala jsem, z čeho mám opravdu strach, příšery, hlavní hrdinové z hororů, zvířata? Na třetí příčce mého „strachometru" se umístili lékaři. Z těch mám panickou hrůzu už od malička, avšak když jsem tak nad tím zauvažovala, nemám strach přímo z nich, ale z bolesti, kterou mohou způsobit (teď mám přímo na mysli tu bolest fyzickou).

Krásné druhé místo obsadili lidé... maniaci, pedofilové, úchyláci atd... Ono střet s tak narušeným člověkem bych asi také nemusela přežít. A co hůř - přežít možná ano, nicméně s problémy do konce života, takže děkuji... nechci. A co nebo kdo se umístil/o na první místě? Jedním slovem tento „strach z..." nelze charakterizovat, nicméně tyto řádky by Vám mohly pomoci k jeho pochopení.

Mám strach z toho, že se jednoho dne něco stane, něco co změní od základů můj život, bojím se, že se nevrátím za svými milovanými zpět domů, že nebudu moct říct, jak je mám ráda a co pro mě znamení. Že někdo z nás náhle odejde, jen tak bez rozloučení. Že už nebude žádné „my" nýbrž já... Bojím se, že tu jednou zůstanu sama a všichni, které jsem milovala na mě budou koukat tam někde z vrchu z bílých obláčků. Že tu prostě nezůstane nikdo, kdo by mi řekl: ,,Vše bude zase dobré, neboj se, mám tě rád/a".

Tak přesně toho se bojím nejvíc na světě. Žádné přízraky z béčkových hororů mě nedostanou, nicméně můj strach není krvavý, ani fyzicky bolestivý. Nemá ani vypíchnuté oči a místo rukou pahýly...Nevím, netuším jak vypadá sama smrt, která mi odnáší mé nejbližší...naposledy mého dědečka.

Krásný a ničím nerušený den přeje,
Simbelmine

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Děs a strach v mém okolí!

Pište mi o strachu ve vašem okolí. Bydlíte u jaderné elektrárny? Nebo nedaleko opravdu rušné cesty? Blázince? Máte za souseda vyléčeného pedofila? Stala se ve vašem okolí třeba nějaká vražda? Máte poblíž nebezpečný les nebo park? Bojíte se hřbitova za domem? A z jakého důvodu se těchto míst, lidí a věcí bojíte? Posílejte mi na téma: Místa, lidé a věci, kterých se ve svém okolí bojím...

  • ... fotky s krátkým popisem.
  • ... příběhy.

Čekám je na našem redakčním e-mailu...

Nejlepší příspěvky odměním krásnými cenami!

vstupenky

Reklama