Pokud jste přesvědčená, že chcete jen a pouze jedno dítě, je to vaše věc, ale pokud jste jen trochu na vážkách, možná se vyplatí pokračovat ve čtení.
obrazek.png
S prvním dítětem přijde absolutní šok ze ztráty svobody. Je mnoho žen, které mateřství naplňuje do každého buňky v jejím těle a pak jsou ty, které jsou po porodu trochu vedle z toho, že odteď budou chodit na toaletu ne, když chtějí, ale když jim to potomek dovolí. Dobrá zpráva u druhého dítěte je, že vás to již nepřekvapí. O svoji svobodu jste již přišla, takže všechno bude tak nějak víc v klidu.

Je jasné, že dělat všechna ta rozhodnutí, jestli už krmit, přiobléct, uložit, volat doktorce či nevolat, víc mixovat, méně mixovat... přináší stres. U druhého miminka máte už toto vše za sebou a dost často už víte nebo tušíte, co se může za pláčem skrývat a jak danou situaci řešit. Ruku na srdce, ono už není taky tolik času pitvat a naopak je třeba hlavně jednat, protože na vás čeká ten či ta starší.

Finanční zajištění jednoho nebo dvou potomků je určitě rozdíl a teď ono ale. Ono se to projeví až podstatně později, když už zase budete stát na svých nohou a chodit znovu do práce. Kočárek již máte. Oblečení po prvním můžete případně využít beze zbytků nebo v případě opačného pohlaví vyměnit s kamarádkou či s někým v okolí. Člověk jen nesmí být cimprlich. Dětičkám je jedno, jestli mají na sobě tepláčky Gap, Next, HM nebo z Lidlu, CA či sekáče. A upřímně, kolik těch nakoupených dětských serepetiček je vlastně užitečných a nutných? První skutečné výdaje přijdou totiž až za kroužky, první tábory a sportovní vybavení...

Pokud vás děsí tři roky na mateřské, vězte, že na ní tak dlouho být nemusíte. Ale ony ty tři roky nakonec utečou rychleji, než by si člověk přál.

A že nebudete mít čas na prvorozené? Ale vždyť mu dáte sourozence a to je víc než cokoli jiného. Možná to mezi nimi nebude úplně ideální a čeká vás řešení milionů sporů, kdo komu co udělal, ale za dvacet let si budou každý týden volat nebo spolu půjdou na kafe, koncert, do hospody a jejich děti si spolu budou v létě na chalupě hrát a mít bratrance či sestřenici...

Reklama