Masti proti lupénce nebo akné, ale také kosmetické prostředky nabízí první konopná lékárna v Česku. Stovky návštěvníků využilo slavnostního otevření a přišlo si produkty z léčivého konopí zakoupit či se jen poradit.

V pražském obchodním centru Letňany byla otevřena první lékárna Konopnyshop.cz v Česku se specializací na konopí. Nabízí konopné masti Carun proti lupénce nebo akné, ale také kosmetické prostředky. Součástí servisu je i poradenství ohledně zdravotních účinků konopí. Během prvního dne ji navštívily stovky zájemců o produkty z léčivého konopí.

fotoV první konopné lékárně je určeno k prodeji široké spektrum produktů určených k prevenci a také k potlačení příznaků široké řady nemocí. „Naším cílem je vrátit výrobky z konopí zpět do běžného života všech lidí. Otevření na tak frekventovaném místě, je pro nás cesta, jak toho dosáhnout. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotných problémů díky účinným cannabinoidům. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla z Konopnyshop.cz.

Vedle konopné kosmetiky a prostředků z léčivého konopí jsou v lékárně k mání také potravinářské nebo textilní produkty. Zejména řada značky Carun, do které patří konopné semínko a konopná mast Carun – jediný zdravotnický prostředek v Česku doporučovaný při léčbě kožních potíži, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Dále konopný olej a konopné mýdlo. Prodejna bude dostupná i pro tělesně postižené.

Konopí a produkty, jako mast či olej, pomáhají podle odborníků při léčbě desítek nemocí. Konopný výtažek se řadí mezi nejúčinnější, nejlevnější a dokonce nejšetrnější léky na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí podle Jiřího Stably nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky.

fotoNepůjde však jen o prodej konopných produktů, ale i o osvětu, odborný výklad k čemu konopí užívat a jakým způsobem. Denně bude k dispozici tým poradců, který všem příchozím nabídne řadu důležitých zkušeností i zajímavostí nejen z oblasti medicíny.

Konopí na Konopišti

fotoOd konopí je už jen krůček ke Konopišti. A právě tato rostlina, konopí, která má neuvěřitelnou léčivou sílu a ve středověku se využívala při výrobě provazů, oděvů, papíru nebo zbraní, dala zámku jméno. Na zámek se konopí vrátilo loni, když tu Konopnyshop.cz ve věži Žofie otevřel svůj první kamenný obchůdek s výrobky z konopí. Ve věži se od té doby vystřídaly tisíce tuzemských i zahraničních turistů a zájemců o konopné produkty.

Základní info o prodejně Konopnyshop.cz

  • Adresa: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9
  • Lokace: vedle pokladen Tesco, přízemí
  • Vedoucí prodejny: Petr Čejka
  • Otevírací doba: každý den od 09.00-21.00
  • Více informací získáte na webu http://www.konopnyshop.cz nebo na kontaktu:
Reklama