Ahojky už snad nasycený Radku :-)),

včera jsem si řekla, že už si dám pohov s příspěvky na redakční mail Žena-in.cz, ale copak to jde? Ujeté téma je mi šité na míru, protože jestli něco jsem, tak ujetý blázen, posuď sám.....

V sobotu se mi v 10:30 měla vdávat kamarádka z Ostravy (já jsem Pražák jako poleno) a moc si přála, abych na svatbě byla. Jenže.....  Nedávno jsem rekonstruovala byt (pamatuješ na fotky koupelny a záchodu?), přestěhovala se na novou adresu, a tudíž bojuji s časem a hlavně s financemi. Nejenom, že bydlíme ještě v krabicích, vše neustále hledáme, ale výlet na druhý konec republiky není vůbec levná záležitost. Jenže život je otázkou priorit, a když máš dobrého přítele, máš víc než on.

 

Takže jsem se na poslední chvíli rozhodla, že vyrazím....  Ve čtvrtek mi opravili toho mého stařečka favorita, a tak jsem se těšila, že pojedu v pohodě. Houby. Kousek před Prostějovem mě vytlačil kamion na středový pás a já prolítla dírou a opět poškodila kolo.


Byla jsem vzteklá, ale s úsměvem pana řidiče poslala do háje a pokračovala na sever Moravy. V tom děsném vedru jsem po skoro 5 hodinách v autě byla zralá jen na studenou sprchu a postel.


Ráno jsem se znovu osprchla a šla na notebooku sbírat body do Velké letní soutěže s tím, že mám dost času. Najednou ale bylo půl deváté a já měla ještě dohodnuté ostříhání. Rychle obléknout a ke kadeřnici.


Mezitím jsem požádala kamarádku o pomoc, že jsem po cestě pomuchlala gratulaci a ta se jala mi ji přežehlit, bohužel se nezdařilo a přání pod horkem umřelo - zničilo se.

Jenže já si usmyslela, že celou  A4 - tak bylo dlouhé, ručně přepíši.

 

Hodiny ukazovali již 10:10 a já nebyla ještě ani v půlce. Janička, která mi měla dělat doprovod, už začínala být nervózní: jsi magor, to nestihneš.

Přání dopsáno, už jen vklouznout do šatů a vyrazit. Před radnici v Ostravě-Porubě jsme dorazily přesně ve chvíli, kdy venku už zůstával pouze tatínek s nevěstou. Vlepila jsem Lenče pusu a chvátala do schodů připravit objektiv.


Zdařilo se, svatba nafocena, i když díky mému pozdnímu příchodu ze špatného úhlu, ale skákat po dřevěném stupínku oddávající jsem už raději  neriskovala. Zbytek víkendu už byla pohoda, trávila jsem jej s vaším magazínem a svou nejlepší přítelkyní a myslela, že mě už nic nevykolejí.

V neděli jsem se vydala na zpáteční cestu před půl třetí, abych ještě něco dodělala i doma. Nechtělo se mi však jet samotné, a proto jsem na konci města zastavila prvnímu stopaři a nabídla svezení. Nastoupil celkem pohledný mladý muž a svým severomoravským přízvukem začal povídat a povídat.

 

Měla jsem děsnou radost, že mi to rychle uteče. Dokonce jsem kvůli němu narychlo zrušila i plánovanou zastávku v Olomouci u známých a říkala si, že budu mít jeden dobrý skutek k dobru.


Cesta ubíhala báječně, no řekni, Ostrava Praha starým fávem za 3 a čtvrt hodiny ujde, ne? ;-)  My si skoro až do Prahy pěkně vykali a až někde u Benešova jsem nabídla, že si klidně můžeme tykat, když se neustále  přeříkával.

Zeptala jsem se jej, kam až jede. Odvětil, že na Vinohrady, a já na to, že má smůlu. Bydlím v Dejvicích, tak Tě vysadím tam a dojedeš metrem.

 

Souhlasil.


Zastavila jsem kousek od vstupu do metra s tím, že jinde stavět nemohu a že se rozloučíme. Zeptal se, zda mu na sebe dám alespoň mailovou adresu a nabídl tužku a papír. Rychle jsem naškrábala jednu ze svých e-mailových adres a čekala, až si vyndá batoh a tašku na foťák. Podal mi ruku a děkoval za svezení. Najednou mě za ruku přitáhl a začal mě vášnivě líbat.

 

Nestačila jsem se ani nadechnout, a navíc, jak jsem to nečekala, jsem ho pořádně kousla do jazyka. Vystrčila jsem ho z auta, šlápla na plyn a odjela.

Večer jsem měla ve schránce vzkaz, jak to bylo úžasné. Příště už asi stopaře brát nebudu :-)

Hezký zbytek dne

 


Milý blázínku - Jacquelline - díky za příběh. Nakrmen jsem dostatečně, až moc, procházím vaše mailíky a nestíhám všechno ani vstřebat.

 

Za chvíli budou další dávky úletů, ujeťáren, atd...

Reklama