Využíváme je každý den, minutu co minutu, ale stejně jim většinou nevěnujeme dostatečnou pozornost. Řeč je o rukách. Bez nich bychom nemohly téměř nic. Je tedy nejvyšší čas, zvláště teď v zimě, začít jim věnovat péči, kterou si tak moc zaslouží.

  • Teplá olejová lázeň

ruce

Jedním ze způsobů, jak své ručičky hýčkat, je to, že jim připravíte olejovou lázeň. Je to velmi jednoduché. Ohřejete vodu na vámi příjemnou teplotu a přidáte olej. I ten je potřeba zahřát, například v mikrovlnce. Na výběr je ze široké škály, avšak nejlepší volbou jsou oleje za studena lisované. Ty dokáží pokožce předat maximum prospěšných látek a blahodárné účinky, které si díky svému šetrnému zpracování uchovají. Ruce ponořte do lázně na 10 minut. Ihned pocítíte, jak jsou ruce hebké a perfektně vyživené.

mandlový olej, saloostopvet
Mandlový olej, Saloos, cena k doptání / Arganový olej, TOPVET, 266 Kč

  • Noční péče

ruce

Ruku na srdce, kolikrát za den si namažete ruce? Některé ženy to dělají sice automaticky, ale stále vyšší procento krémy na ruce v zásadě nepoužívá. A to je právě kámen úrazu. Pokud tedy péči přes den zanedbáváte, vynahraďte si to v noci. Před spaním aplikujte větší množství regeneračního či hydratačního krému a nasaďte bavlněné rukavice. Jestli nemáte rukavice k tomu určené, poslouží vám i obyčejné ponožky. Využijete tak spánek efektivně a vaše ruce budou jako ze škatulky.

eucerinnivea
Regenerační krém na ruce, Eucerin, 259 Kč / Univerzální krém, Nivea, od 26 Kč

Nenechte si ujít:

ruce

V zimě jsou okolní vlivy mnohem výraznější, proto se nehty mnohem více lámou, třepí a tvoří se záděry. Je tedy třeba zvýšit péči. Pomocníkem v boji za zdravími a krásně vyhlížejícími nehty je olivový olej. Malé množství dejte na pár vteřin do mikrovlnky. Následně jej rozetřete do nehtů a okolí. Promasírujte a nechte působit 10 minut. Pro maximální efekt obalte prsty potravinářskou fólií. Pozor, moc neutahujte, aby se nenarušil krevní oběh. Je třeba, aby na nehtech nebyl žádný lak. Následně ruce umyjte a nalakujte kvalitním zpevňujícím lakem.

Na záděry můžete vyzkoušet bambucké máslo. Zábal bolavým místům uleví a efektivně předchází dalšímu tvoření záděr. Skvěle vyživí a zvláční kůžičku v okolí nehtů.

sephorasaloos
Péče na nehtovou kůžičku, Sephora, 190 Kč / 100 % bambucké máslo, Saloos, 68 Kč

Čtěte také:

Reklama