604642aea5440obrazek.pngSvědění, štípání či pálení zarudlých očí doprovázené slzením a otoky očních víček. To jsou jasné symptomy alergické reakce na pyl, případně jiné alergeny jako je: prach, roztoče, peří, plísně, zvířecí srst a podobně. Jak k tomu dochází? V momentě, kdy se konkrétní alergen dostane do oční spojivky, vznikne na ní zánět. A právě ten je zodpovědný za zmíněné obtíže.

Jak zmírnit alergický zánět spojivek?

  • Buďte připraveni a mějte po ruce přípravek Vividrin ectoin, který předchází alergiím a tlumí zánětlivé procesy v oku, protože brání vstupu alergenů do oka.
  • Chraňte oči tmavými slunečními brýlemi.
  • Vyvarujte se mnutí oči, tím ještě více roztíráte alergeny a zánět se zhoršuje.
  • Snažte se vyhýbat látkám, které vyvolávají alergickou reakci. Pokud máte alergii na pyl, pobývejte venku v době, kdy je koncentrace alergenů nejnižší – večer.
  • Po příchodu domů se převlékněte, umyjte si obličej a oči. Každý večer si umyjte vlasy, aby v nich nezůstaly pylové částečky. Oblečení, které nosíte přes den, neukládejte v místnosti, kde spíte.

6046428c6644fobrazek.png

Proč Vividrin ectoin?

  • Účinně potlačuje příznaky (svědění, pálení, zčervenání nebo slzení očí) a zároveň oči příjemně zvlhčí.
  • Předchází alergiím v oku.
  • Neobsahuje žádné konzervační látky a lze používat 6 měsíců po otevření.
  • Vhodný pro těhotné a kojící ženy, i pro uživatele kontaktních čoček.
  • Je ideální pro děti i dospělé.


604641d819739obrazek.pngOční kapky Vividrin ectoin obsahují, jak už název napovídá, přírodní látku ectoin. Ta dokáže účinně chránit membrány buněk živých organismů před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Tato látka byla objevena v mikroorganismech, které dokáží přežít v nehostinných místech na Zemi, jako jsou vyprahlé pouště, horké gejzíry, místa věčného ledu nebo dna oceánů. Tato místa se vyznačují extrémně vysokými či extrémně nízkými teplotami, nebezpečným UV zářením nebo vysokou slaností. Vědci zjistili, že to, co umožňuje mikroorganismům přežívat a prospívat na místech jinak nepřátelských k životu, je právě ectoin se svou unikátní schopností vázat a zadržovat vodu. A proto se výborně hodí také při terapii alergie a suchého oka.

Po nakapání do oka vytvoří ectoin spolu s molekulami vody na oku vodní plášť, který chrání a stabilizuje buňky očního povrchu. Tento ochranný plášť působí jako štít proti alergenům, protože zabraňuje vstupu alergenů do oka. Na rozdíl od mnoha jiných antialergik, které pouze zmírňují již probíhající příznaky alergie, ectoin alergii předchází. Zároveň intenzivně hydratuje oční tkáně a dává jim možnost se hojit. Očím dodává pocit úlevy a osvěžení.

Připravte se tedy na sezonu včas...
604641ee68e2eobrazek.pngZdravotnický prostředek. Pečlivě čtěte návod k použití.

Reklama