Pocení, především pak nepříjemný zápach, je velmi nepříjemnou záležitostí. Otravuje nejen nás, ale i naše okolí. Ještě, že na trhu je k dostání hned několik variant produktů, které nám v boji proti tomuto nechtěnému nepříteli pomáhají.

To, že se naše tělo více potí v horkých letních měsících, ví každý. Ovšem nejen vysoké teploty a sluneční paprsky můžou za nadměrné pocení. Někdy to může být stres, hormony či jiná forma psychické nebo fyzické zátěže. Může se však jednat i o poruchu, která se nazývá Hyperhidróza. Zde je většinou na vině dědičnost neboli vrozená dispozice. Spolehlivými spojenci proti pocení je jednoznačně správná hygiena a v neposlední řadě různé deodoranty, antiperspiranty, atd.

Co dělat, když pouhé deodoranty nestačí?

  • potKdyž máte pocit, že klasická péče nestačí, můžete vyzkoušet různé metody. Jednou z nich je aplikace botulotoxinu. Ta je v současné době upřednostňována pro svou vysokou efektivitu a malé procento nezávažných komplikací. „Zákrok je možné provést s lokálním znecitlivěním krémem nebo v případě ošetření podpaží většinou bez jakékoli anestézie. Samotný botulotoxin se pak vpravuje velmi malou jehličkou do povrchních vrstev kůže větším počtem vpichů cca po 1- 1,5 cm. Ošetření celé oblasti trvá cca 10 min. Bezprostředně po zákroku je doporučeno nevystavovat se extrémně potivým vyvolávajícím momentům, jako je například saunování. Efekt nastupuje během několika dnů a přetrvává 6-9 měsíců.“ ŕíká o zákroku MUDr. Edita Jatšová, korektivní dermatolog z Laserového centra Anděl.
  • Další variantou je i trvalá epilace chloupků v podpaží. Nejenže omezuje nežádoucí pocení, ale zároveň jde i o estetický zákrok. Metoda je nenáročná a lze ji pořídit levně. Například na www.slevomat.cz lze trvalou epilaci podpaží zakoupit za 199 Kč.

Nadměrné pocení může být také příznakem jiného onemocnění, někdy i závažného. Pokud tedy tento problém máte, neostýchejte se a vyhledejte lékaře.

Spolehlivé spojence proti pocení naleznete ve fotogalerii.

Čtěte také:

Reklama