Problém s neposednými elektrizujícími vlasy nastává nejčastěji během zimních měsíců. Mohou za to přechody ze zimy do tepla, kdy se vlasy snadněji vysušují, lámou a třepí. Statickou elektřinu ve vlasech způsobuje tření vlasového povrchu s umělými vlákny, ze kterých je vyrobena většina našeho oblečení. Proto pak stačí jen sundat čepici nebo přetáhnout svetr přes hlavu.

65bcc37dee1c0obrazek.jpg

K výbojům statické elektřiny jsou nejvíce náchylné suché a poškozené vlasy. V kombinaci s vysušeným vzduchem v přetopených místnostech, je pak problém hned na světě.

Tipy, jak dát jednoduše vlasy zpět na své místo:

1. Pořiďte si fén s ionizátorem
„Hodně lidí se mě na tento druh fénu ptá a já jednoznačně říkám - ano, má smysl do něho investovat,“ usmívá se kadeřnice Petra Vavrušková.

Fén na vlasy s ionizátorem je jedním z nejšetrnějších přístrojů v péči o vlasy. Ionizátor vlasy hydratuje a stará se o to, aby nebyly přesušené. Díky ionizaci vlasy také zdravě vypadají, jsou vyživené a silné. Ionizace pomůže také slabým a poškozeným vlasům.

Při fénování vlasů vznikají kladně nabité ionty, které způsobují vysušení vlasů a jejich poletování. Ionizátor se stará o sbírání molekul vody z okolního prostředí, do kterých přidává elektrony, které ve vlasovém vlákně neutralizují škodící kationty.

Jaký příkon je pro fén s ionizátorem nejvhodnější
Mezi nejdůležitější parametry fénu s ionizátorem patří příkon – ten vyjadřuje výkon motoru. Čím vyšší příkon fén s ionizátorem má, tím je proudění vzduchu silnější a zároveň rychlost sušení vlasů kratší. Ideální příkon pro fén na vlasy s ionizátorem je 1 800 W a více.

POZOR však na dlouhé fenování, můžete si vlasy přesušit, nejen že pak vlasy opět mohou poletovat, ale ani neudrží tvar. Před foukáním, žehlením i kulmováním nezapomeňte na TERMO ochranu, aplikovat se dá do mokrých i suchých vlasů.

2. Vyměňte oblečení a pozor na gumičky a ručníky
Doporučuji pořídit si čepici z kvalitního materiálu jako je hedvábí, kašmír nebo bavlna,“ říká profesionálka a jedním dechem dodává: „A obrovský pozor v zimě na culíky! Vybírejte si kvalitní gumičky do vlasů nejlépe hedvábné. V mrazu vám běžná gumička může vlasy i přeřezat! Pokud si po umytí vlasů nasadíte turban nebo ručník, ideální je zvolit mikrovlákno.“

V zimních měsících nedoporučuji příliš hydratace, produktu se solí a alkoholem, tyto produkty většinou vlasy vysušují nebo mohou v mrazu poškodit vlasovou strukturu.

Vždy se poraďte s odborníkem, který vám připraví recept produktu PROFI přímo pro vaše vlasy. Nekupujte náhodné produkty v drogerii, vyhodíte peníze mnohdy stejně jako u profi produktů, ale kvalitou se nedají srovnat. Pokud vás už něco opravdu trápí, kadeřník by vám měl udělat přesnou diagnostiku jak pokožky, tak vlasů a opět doporučit vlasovou kosmetiku přímo pro vás.
Na tuto službu i samostatně se dá v dobrých salonech běžně objednat.

65bcc3dfcd93fblobid0.jpg

3. Změňte kartáč
Jestli vám vstávají vlasy už po rozčesávání, tak máte nevhodný kartáč. „Plastové kartáče vyhodit a nahradit kvalitními, nejlépe z přírodních štětin, anebo vybrat z kvalitního nestatického materiálu,“ říká kadeřnice.

Ideální je dřevěný, a ještě lepší s kančími štětinami, který je doplněn plastovými ostny. Tato kombinace zamezuje elektrizování.

Existuje samozřejmě i takzvaná rychlá pomoc ve chvíli, kdy vám lítají vlasy kolem hlavy a vy to potřebujete vyřešit co nejrychleji. „Stačí si navlhčit ruce a lekce v předklonu vlasy protřít hlavně v délkách. Pokud máte možnost do vlhkých dlaní vetřít i trochu regenerační péče, máte v danou chvíli vyhráno,“ doporučuje Petra Vavrušková a na závěr apeluje, že i když na trhu existuje opravdu mnoho antistatických produktů, je dobré se poradit se svým kadeřníkem, který by vám měl doporučit produkty přímo pro vaše vlasy.

Foto: PR SOUP