5b9243295eba2obrazek.pngZde nám napoví Africký kontinent, který disponuje zázračným stromem, jenž je základním kamenem v boji proti těmto obtížím. Pro někoho strom, kytka, pro jiné Xylopie neboli habešský pepř. Tato rostlina je známá již tisíce let a domorodci ji využívají na čištění vody, jako koření, do kávy či jako léčivo. Jedná se o plody rostliny rostoucí v lesnaté části Afriky. Její plody mají v nezralém stavu zelenou barvu a po svém dozrání zčervenají. Pro další zpracování je třeba je usušit. Plody Xylopie vypadají jako malé lusky, uvnitř kterých se nachází několik malých a tvrdých semínek. Právě tato semínka jsou předmětem našeho zájmu a ukrývají onu výjimečnou sílu.

Ze všech vlastností, které Xylopie má, je pro nás nejdůležitější především ta, že se jedná o silný stimulant a nervový regenerátor. Díky svým protizánětlivým a dezinfekčním účinkům je v kombinaci s dalšími surovinami (kaštan, kostival a mentol) ideálním pomocníkem v boji proti výše zmiňovaným bolestem zad, kloubů a svalů.

Těžko ale v naší kotlině simulovat africké podmínky, i když letos k nim nebylo daleko a pěstovat si Xylopii doma. Nehledě na to, že je to jen začátek dlouhé cesty k „vytěžení“ tohoto přírodního zázraku. Proč se ale vydávat na tuto strastiplnou pouť, když ji za nás někdo absolvuje a přinese již hotový produkt. Zde na scénu přichází společnost Medinatur, s odborným garantem MUDr. Papa Gayem, který je sám původem ze Senegalu a kdo je tedy povolanější k tomu, aby nám takový produkt nabídl.
5b92445aee83bobrazek.png

Společnost Medinatur v bohatém portfoliu svých produktů, mimo jiné, nabízí masážní krém Karitol. Jehož hlavní účinnou látkou je právě Xylopie v kombinaci s kaštanem, kostivalem a Shea olejem. Díky tomuto složení tak získáváme krém, který působí na celé tělo a pomáhá k rychlé regeneraci po sportu, těžké práci a námaze. Vhodný je také preventivně, aby se předcházelo bolestem, které mohou vzniknout z namožení či natažení svalů.

Karitol není jen krém do „domácí lékárničky“. Jedná se o řešení, které je možné nasadit i při léčbě chronických onemocnění pohybového ústrojí. S tím mají bohaté zkušenosti v lázeňských zařízeních, která se na léčbu těchto obtíží specializují.

„Na našem oddělení jsou pacienti s kloubními obtížemi a poúrazovými stavy jednou z nejpočetnějších skupin a proto jsme vyzkoušeli účinky Karitolu u těchto pacientů. U pacientů s poúrazovými stavy došlo ke zmenšení otoku, zlepšení jizev i urychlení hojení. U pacientů s kloubním postižením došlo ke zmírnění bolesti, zmenšení otoků i zlepšení hybnosti po delším časovém intervalu. Nejde o farmakologickou studii, ale spíše o popis účinku tohoto produktu podle našeho pozorování. Reakce pacientů byla většinou kladná. U žádného pacienta jsme nepozorovali zhoršení stavu nebo nežádoucí reakci."

MUDr. Alligerová Marie                
odborný lékař, léčebné rehabilitace
 5b92446631ee0obrazek.png

Reklama