Pokud i vy patříte mezi ty, kteří často cestují, jistě se občas dostanete do situace, že potřebujete odjet  i v případě, že není dokončena Vaše stomatologická léčba.

Stomatologie online

Abyste předešli případným problémům v zahraničí a aby vaše případné doléčení tam mohlo být  rychlé a kvalitní, doporučuji  svým pacientům  mít své zdravotní údaje stále při sobě. To  umožňuje služba Elektronických zdravotních knížek (EZK), která je dostupná 24 hodin denně na internetu.

Pokud  to bude nezbytné a vy budete tedy muset  navštívit stomatologa v  zahraničí, otevřete mu  v internetovém prohlížeči svou Elektronickou  zdravotní knížku  a on si přesně přečte dosavadní postup léčby, další plánované výkony, doporučená antibiotika, analgetika atd.

Kromě toho bude mít stomatolog k dispozici také informace, na co jste alergický, máte-li nějaké trvalé onemocnění a samozřejmě jakou máte krevní skupinu.

Další velkou výhodu má tato služba i pro vaše dítě

U dětí je často třeba zoubky rentgenovat, zda je správně založena stálá dentice, jestli nějaký zoubek třeba neroste, protože není ani založen. Rodiče se často rozhodnou léčebný  postup konzultovat  i s ostatními specialisty (např. ortodontisty). Pokud  máte EZK, rtg snímek, který lékař může poslat do systému EZK jako přílohu zprávy) se  nemusí opakovat, stačí jedno „záření“, neboť data máte v knížce stále uložena.

V neposlední řadě  pak má sám pacient stále přehled o tom, co a kdy se mu léčilo, kdy měl např. vybělené zuby, kdy se má dostavit na preventivní prohlídku, dentální hygienu, kontrolu k ortodontistovi atp.

MUDr. Jakub Šubín, stomatolog

Reklama