Stolní lampy jsou nejen nezbytným doplňkovým svítidlem, ale i skvělým designovým kouskem, který dokáže pozvednout každý interiér. Sháníte tu svou lampu, ale zatím bezúspěšně? Podívejte se na obrázky, možná ji konečně najdete.

Máte rádi centrální osvětlení, nebo jste spíš pro lokální svítidla? Jsem si skoro jistá, že většina z vás dává přednost příjemnému útulnu, které dokážou vykouzlit lampy. Ať se to týká čtecího koutku, prosvětlení tmavého roku místnosti, nebo jen dekorativního světla, které navodí přívětivou atmosféru.

lampa

Při výběru svítidel, lamp a lustrů se řídíme nejen technickými parametry, ale (hlavně my ženy) dáme hodně na vzhled. Chceme, aby se nám líbily. Osvětlovací tělesa mohou být v jednom desénovém duchu (v soupravě), ale také nemusí. O to je výběr náročnější. Pak bychom se mohli řídit stylem interiéru a sladit světla se zařízením a celkovým charakterem místnosti.

Do moderně zařízeným interiérů se hodí barevné a trochu extravagantní kousky, které můžou zastoupit i místo uměleckého předmětu. Jednoduchý prostor dá vyniknout výraznějším doplňkům. Do bytů se starožitným nábytkem se zase budou hodit lampy v retro stylu, které ladí s celkovým charakterem bytu.

lampa

Záleží ale na vašem vkusu a citu, jak vše dohromady skloubit. Se svítidly je to jako v módě. Žádná striktní pravidla neexistují.

Někdy může skvěle vypadat naprostý kontrast. Moderní designová lampa na starožitné komodě nebo starožitný lustr v minimalistickém interiéru.

Jak to máte doma vy? Našla jste si mezi těmito lampami tu „svou“?

Foto: Cozyconcept

Čtěte také:

 

Reklama