Určitě zajímavé jsou stojací lampy, které mají výhodu ve své přenositelnosti, jejich využití je velké – hodí se snad do každého interiéru, slouží jako světelný zdroj pro čtení, osvětlují tmavý kout, dodávají krásný vzhled celé místnosti. Pokud zhasnete hlavní stropní světlo, stává se rozsvícená stojací lampa příjemným světelným zdrojem, které navozuje intimní a příjemnou atmosféru.
lala.jpg

Naše tipy:

  • Rozsviťte každý kout.
  • Použijte více světelných prvků než jen klasické stropní osvětlení a lampy. Snadno tak navodíte příjemnější náladu a zútulníte si celý pokoj. Zaměřte se na bodovky, lišty a osvětlovací proužky LED a podívejte se, kde by se vám hodilo trochu více světla.
  • Je něco, co si chcete v obýváku hrdě vystavit? Tak na to ostatním pořádně posviťte.
  • Světla, která fungují na čidlo, můžete schovat do skříněk. Při otevírání dvířek se pak sama rozsvítí, takže rychle najdete to, co potřebujete.
  • Osvětlení funguje i na baterky, nemusíte tak složitě uchycovat a schovávat kabely.

Berte světlo vážně

lala2.jpgOsvětlení není jen praktická věc, ale také faktor, který dokáže významně ovlivnit, jak se cítíte. Čím lépe tedy můžete světlo ovládat, tím lépe. Vyberte takové, které bude vyhovovat místu i účelu, ať už chcete strávit romantickou chvilku nebo nakrájet mrkev. Nebo oboje....

Vybrali jsme pro vás několik tipů, které by vás mohly inspirovat:

Oblíbené stojací lampy s papírovým stínidlem:
Jednoduchá stojací lampa HOLMÖ s papírovým stínidlem – v jednoduchosti je krása. Pokud máte rádi oblejší tvary, podobnou variantou je lampa STORUMAN. Obě lampy jsou cenově dostupné, za 299 Kč.
ran3.jpg

Pokud máte rádi retro, pak se vám bude líbit čtecí lampa RANARP. Oceníte detaily, jako jsou ocelové klouby a pruhované textilní kabely.
ran1.jpg

Látkové stínidlo lampy VIDJA vytváří rozptýlené a dekorativní světlo. Bude se hezky vyjímat v rohu místnosti.

Stojací lampa HOVNÄS je velmi romantická a je radost ji pozorovat rozsvícenou. V přítmí se světla mihotají a jiskří, světlo je ozdobné, jemné a příjemné. Můžete si připadat, že pozorujete hvězdy na nebi. Rozhodně bude ozdobou vašeho pokoje!  Lampa má zabudovaný dotykový stmívač, kterým si sami zvolíte intenzitu světla, osvětlení pro každou příležitost. Stmívač vám umožní rozsvěcet, zhasínat a tlumit osvětlení jen lehkým dotykem vašeho prstu.

 
STOCKHOLM 2017 Stojací pochromovaná lampa: Díky svému zářivému povrchu lampa vypadá jako drahokam, který šíří příjemné světlo, aniž by vás oslepoval. A díky stmívači můžete vytvořit atmosféru dle vaší momentální nálady.
ran2.jpg

Zapojte se do naší soutěže o krásné lampy Ikea, o kterých se zmiňujeme ve článku. Soutěžit se bude o typ STOCKHOLM 2017, RANARP, HOLMÖ! (klikněte zde)

Reklama