619b861727b33shop.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Lidé narození v tomto znamení jsou živí, aktivní, netrpěliví a hraví. Potřebují vítězit a svému okolí dokazovat svou sílu a individualitu. Skvělým dárkem zejména pro muže proto bude netradiční zážitek s příchutí adrenalinu, například úniková hra nebo řízení vysněného sporťáku. Radost jim ale udělá i netuctové oblečení – tričko nebo kšiltovka s vtipným nápisem, případně netradiční kryt na mobil. Ženu ve znamení Berana jistě potěší sytě červená rtěnka, anebo výrazný doplněk v téže barvě. Celkově Berani upřednostňují dárky s fantazií a humorem, nežli okázalost a styl.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Lidé narození ve znamení Býka platí za výrazné požitkáře, kteří vždy upřednostní kvalitu nad kvantitou. Na rozdíl od předchozího Berana si Býk potrpí na prověřené značky a vyzkoušené věci. Proto rozhodně nic nepokazíte balíčkem luxusních čokoládových pralinek, kvalitním vínem, špičkovou uzeninou nebo výběrovou kávou. Radost může Býkům udělat i něco z oblasti péče o tělo, ať už je řeč o některé z netradičních masáží, kosmetickém ošetření nebo třeba wellness víkendu. Dobrou volbou budou i nejrůznější degustační zážitky.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Lidé v Blížencích platí za neklidné jedince, kteří neustále touží nasávat informace, řešit záhady, zkrátka zaměstnávat mozek. Vynikají v komunikaci a nebojí se ukázat svou jinakost. Proto i dárky pro ně by s nimi měly umět držet krok. Blížence mile překvapíte knihou zaměřenou na paranormální jevy a konspirační teorie, případně poutavým fantasy románem. Skvělá bude i některá ze strategických her, kde Blíženci budou moci využít své rychlé myšlení a vynikající logiku. Radost udělá i balíček netradičních variací sladkých nebo slaných dobrot z celého světa, případně cokoli nevšedního, čím budou moci šokovat okolí.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Raci patří k lidem upřednostňujícím rodinu; ta je pro ně vždy na prvním místě. Jde o pečující a láskyplné bytosti, které by se mnohdy rozkrájely, aby svým blízkým udělaly pomyšlení. Proto pokud jde o dárky, nikdy neuděláte chybu něčím do domácnosti. Ať už pořídíte netradiční kuchařku, knihu o zahradničení, bylinkách nebo třeba tradičním domácím léčení, půjdete správným směrem. Další, čeho nemají Raci nikdy dost, jsou vonné a dekorativní svíčky. Potěší i vkusná aromalampa nebo kvalitní porcelánový servis. Velmi ocení i doma vyrobené dárky jako domácí marmeláda nebo likér, naložený sýr nebo třeba upletená šála. Radost uděláte i stříbrným šperkem.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi patří k osobnostem, které potřebují cítit obdiv a uznání druhých. Mají rádi publikum a výsluní, na kterém se chtějí pohybovat co nejčastěji a nejdéle. Radost jim tedy uděláte každým dárkem, se kterým budou moci zazářit, a to doslova. Pro Lvici nápadný šperk, pro Lva hodinky nebo něco z podobného ranku. Potěší i sada luxusní kosmetiky, drahý alkohol nebo poukázka na nákup značkového zboží. Lvi se potřebují „předvádět“, proto si na značky docela potrpí. Nic nepokazíte ani mimořádným módním doplňkem, radost udělají třeba výstřední ponožky, hedvábná kravata nebo sexy spodní prádlo. Lvi jako jedni z mála hledí i na to, jak je dárek zabalený.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panna patří k zemským a velmi praktickým znamením. Na výstřednosti si rozhodně nepotrpí a spíš než extravagance ji potěší praktičnost. Dokonalý dárek pro zrozence v tomto znamení bude tedy cokoli smysluplného. Nebudete potřebovat příliš fantazie, abyste Pannu potěšili. Radost jim udělá všechno, co lze nějak prakticky využít. Nový toustovač, domácí pekárna, nebo klidně elektrický kartáček na zuby či vkusné povlečení. Nepohrdnou ani balíčkem přírodní kosmetiky a výrobky s označením bio nebo fair trade. Nic nepokazíte ani dobrou knihou, případně ručně vyrobeným (praktickým) dárkem typu čepice, ponožky nebo domácí marmeláda.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhy mají rády jemné věci a život si dokážou užívat i v jeho docela obyčejné podobě. Obdivují krásu, eleganci a noblesu, a samy těmito atributy obvykle vynikají. Preferují teplo a útulno, domácí atmosféru a klid. Proto určitě nic nepokazíte „měkkým“ dárkem typu ozdobný polštářek nebo heboučká deka. K dokreslení atmosféry potěší vonná svíčka, oblíbené CD nebo předplatné do některé z on-line audioték – hudba je pro Váhy důležitou součástí života. S tím souvisí i další dárek, kterým zrozencům v tomto znamení uděláte radost, a to kvalitní, dobře vyladěná sluchátka. Nic nepokazíte ani starožitným šperkem nebo jinou drobností, ze které dýchá historie.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Štír je zřejmě nejtajuplnějším znamením zvěrokruhu. Jen těžko se mu dostanete pod kůži, zato on se snadno dostane pod kůži vám. Ideální je pro Štíra dárek s příchutí tajemna, svůdné elegance, anebo sexu. Rozhodně nic nezkazíte eroticky laděným prádlem, průsvitnou noční košilkou, případně některou z mnoha pomůcek pro intenzivnější prožitky během milování. Skvělý bude i poukaz na tantrickou masáž, vonný masážní olej nebo smyslný parfém s nádechem orientu. Nepohrdnou ani knihou o záhadách a paranormálních jevech, stejně jako klasikou typu Kámasútra. Obecně platí, že dárky pro Štíry musejí mít nápad a styl, jinak nepotěší.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci milují cestování, volnost a dobrodružství. Baví je život ve všech jeho podobách, mají rádi zábavu a smích. Potěší je jakýkoli dárek související s cestováním. Pořídit jim můžete třeba knihu plnou map, ať už současných, anebo historických, praktický slovník na cesty, nejrůznější cestopisy a podobně. Radost udělá i termohrnek do města či přírody nebo funkční oblečení. Střelci mají blízko k přírodě a zvířatům, mile je překvapíte i adopcí některého „mazlíčka“ ze ZOO jejich jménem. Střelci mají rádi barvy a cokoli barevné jim obvykle učaruje. Proto se ženám v toto znamení nezdráhejte darovat třeba pestrou paletu šminek, rozhodně budou vědět, co s ní.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi prý zrají jako víno – a opravdu kvalitním vínem je i potěšíte. Věk jim sluší jako málokomu a čím jsou starší, tím lépe vypadají. Tříbí se i jejich vkus, proto se je nesnažte odbýt dárkem pro dárek samotný. Typické pro toto znamení zvěrokruhu je jejich zápal a důslednost ve všem, co dělají. Pokud zjistíte, čemu kromě práce věnují hodně času, získáte dobrou stopu. Právě v souvislosti s touto aktivitou následně můžete pořídit dárek. Nic nepokazíte ani drobným, ale vkusným šperkem, koženou peněženkou, praktickým diářem v decentním netuctovém provedení, případně starožitnou drobností „s duší“. Kozoroh navíc ocení i čas, kterým jste vymýšlením vhodného dárku pro ně zaměstnávali svou hlavu.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři jsou silné a nezávislé osobnosti. Mívají nestandardní vkus, milují pohyb a jsou značně nestálí. Právě pro toto znamení nebývá jednoduché vymyslet vhodný dárek především pro jejich proměnlivost. Co se jim líbí dnes, nemusí nutně platit zítra. Vodnářům se vyplatí kupovat nadčasové dárky, které je neomrzí hned po Vánocích. Milují techniku, proto můžete zaměřit svou pozornost právě tímto směrem. Jsou zvídaví a extravagantní, potěší je například čtečka elektronických knih nebo – z levnějších vod – extravagantní obal na mobil či tablet. Nic nepokazíte ani nekonvenčním doplňkem, ženu Vodnářku potěší výrazný netuctový šperk, muže pak třeba barevné vzorované ponožky nebo stylové kšandy. Jako jedni z mála znamení ocení Vodnáři i drobné zbytečnosti, nejrůznější amulety, plašiče zlých snů a podobně.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby často proplouvají životem na hranici snu a reality. Jsou citlivé, intuitivní a empatické, snažící se převzít starosti druhých na vlastní hřbet. Proto nic nepokazíte relaxační pěnou do koupele, aromaterapeutickým tělovým olejem nebo poukázkou na jemnou masáž, při které si zrozenci v tomto znamení dokonale odpočinou. Zajímavý může být i balíček výkladových karet, aby Rybám pomohl odhalit jejich skrytý potenciál. Dobře jim udělá i dárek z umělecké oblasti, protože k umění obvykle inklinují. Potěšíte je také albem rodinných fotografií, starožitností, která ponese některé z jejich témat, magickým předmětem a čímkoli s nádechem romantiky a kapkou příjemné nostalgie.

Čtěte také:

Zdrojerefinery29.comcosmopolitan.com

Reklama