Zařizujete dětský pokojík nebo se chystáte na jeho rekonstrukci? Podívejte se na nejnovější trendy ve stínicí technice zaměřené na ty nejmenší. Zapomeňte na závěsy či záclony a vyberte z široké škály látkových rolet či žaluzií. Zabezpečí vám nejen dostatek soukromí, ale také přiměřené světlo a pro klidný spánek kvalitní zatemnění před světly z ulice.

Látkové rolety se vyrábí v široké škále barev a dekorů, ze kterých můžete vybírat jak pro pokoje pro holčičky například s motivy kytiček a puntíků nebo pro kluky s motivy aut či lodí. Pro starší holky a kluky vyberete ze spousty jednobarevných variant, případně zajímavou alternativou je možnost tisku různých motivů a vzorů na vybrané druhy látek pro rolety, ale i japonské stěny a vertikální žaluzie. Stačí si jen vybrat. Interiérové stínění se přizpůsobuje nárokům bytových designerů na celkový finální vzhled místnosti, proto je nejjednodušší sladit ho s barvou stěn, povlečení či koberci.

IsotraMezi velmi oblíbené patří třeba interiérové rolety Rollite, které ochrání před září pouličních lamp, ve dne zase dokonale odstíní ostré slunce. Boční vodicí lišty brání průniku světelných paprsků po stranách rolety. Existují varianty s plně zatemňující látkou vzorovanou či jednobarevnou, anebo látkou částečně propouštějící světlo. Lze vybrat i roletu se speciální látkou s obsahem skelného vlákna vhodnou zejména pro alergiky či látkou se speciální nehořlavou Isotraúpravou.

V případě dětských pokojů umístěných v podkroví vybírejte z velké nabídky střešních žaluzií, které se postarají o příjemný stín. I zde můžete vybírat barvu z hliníkových lamel z širokého vzorníku. Žaluzie vynikají vysokou kvalitou a dlouhou životností.

„Je potřeba také zmínit, že od 1. 9. 2014 vstoupila v platnost evropská směrnice o bezpečnosti dětí, která ovšem neřeší pouze dětské pokoje či dětská zařízení, ale stínicí techniku jako celek, tedy že dané bezpečnostní prvky musí splňovat interiérová stínicí technika umístěná v prostorách, kde se vyskytují děti nebo kde se výskyt dětí dá předpokládat,“ říká Jan Žižlavský ze společnosti Isotra.

Jaké důležité prvky tedy u stínicí techniky nepřehlédnout a čeho se vyvarovat?

  • IsotraMalé děti se mohou uškrtit ve smyčce z vytahovacích šňůr, řetízků, pásků a vnitřních šňůr, které ovládají výrobek.
  • Aby nedošlo k uškrcení a zamotání, odstraňte šňůry z dosahu malých dětí. Šňůry se mohou omotat kolem krku dítěte.
  • Odstraňte postele, dětské postýlky a nábytek z blízkosti okna obsahujícího šňůry.
  • Nesplétejte šňůry dohromady a ujistěte se, že šňůry nejsou zkroucené a nevytváří smyčku.
  • Všímejte si toho, zda stínicí technika, kterou se chystáte domů pořídit, obsahuje bezpečnostní prvky jako prevenci proti uškrcení!

IsotraJe nutné, aby všechny výrobky interiérové stínicí techniky, které jsou instalovány v místech, kde se předpokládá výskyt dítěte ve věku 0–42 měsíců, měly od výše uvedeného data ochranné prvky a byly označeny varovným upozorněním, jak na samotném výrobku, tak na jeho obalu.

A jak správně o stínicí techniku pečovat? „Každý typ stínicí techniky má svá specifika – použití, zastínění, ovládání a další. Z tohoto důvodu nelze nalézt univerzální návod pro všechny typy zastínění. Doporučujeme vycházet z návodu na ovládání a údržbu, který každý výrobce poskytuje ke konkrétnímu typu stínicí techniky. Obecně ale platí, že látkové systémy jsou vyráběny z textilií, které lze prát ručně na 30°C a žaluzie lze mechanicky očistit otřením lamel vlhkým hadříkem,“ vysvětluje Jan Žižlavský.

 

Reklama