Synonymem úspěšné a bohaté ženy je dnes štíhlá postava. A naopak ta, která na sobě nosí kila navíc, je obecně považována za hloupější a méně movitou. Vyplývá to alespoň ze studie britských vědců.
„V dnešní společnosti jsou štíhlé ženy vnímány jako bohaté a bystré, obézní naopak jako chudé a nepříliš inteligentní,“ uvedla Ally Oliverová ze společnosti Closerdiets.com

Je docela možné, že i na základě takového veřejného mínění se ženy snaží hubnout. Průměrná jednatřicetiletá žena má podle zmíněného průzkumu za sebou už osmatřicet diet, přičemž s první začala v osmnácti letech. Každá třetí žena přiznala, že dietu poprvé zkusila ještě před čtrnáctým rokem věku.

V hlavní roli peníze
Plně zaměstnané ženy v Británii vydělávající ročně méně než patnáct tisíc liber, což je asi 615 tisíc korun, trpěly až čtyřikrát častěji nadváhou než jejich kolegyně, kterým na účet za rok přišlo pětatřicet či více tisíc liber, asi 1,4 milionu korun.

Úřednice a další ženy z kanceláří dopadly nejhůře, neboť byly až devětkrát častěji obézní ve srovnání s ostatními povoláními. Mezi úřednicemi trpělo nadváhou pětasedmdesát procent žen, ve vedoucích funkcích to bylo pouze osm procent.

Kritika především
Průzkum také zjistil, že jsou ženy mnohem kritičtější ke kolegyním, než je to v případě mužů. Více než sedmadevadesát procent z nich se přiznalo, že se na ulicích dívají po jiných ženách a řeknou si: Bože, ta je ale tlustá! Podle Ally Oliverové ze společnosti Closerdiets.com si ženy všimnou nejprve tvaru a velikosti postavy, teprve posléze začnou registrovat obličej.

Zdroj: Aktuálně.cz

--------------------------------------------------------------------------------
Do jaké kategorie se řadíte? Do bohatých a štíhlých, nebo do chudých a obézních?
V kolika letech jste začala držet nějakou dietu?

 

 

Reklama