Nemám zdání, jestli to není pouhá další „urban legend“, které se vypráví při svíčkách za dlouhých zimních večerů pro pobavení dospělých a postrašení dospívajících. Přesto se tenhle příběh hodí k dnešnímu strašidelnému dni, a proto se vám ho pokusím převyprávět tak, jak mi byl před lety sdělen.

Nedílnou součástí takzvaných škol v přírodě, kam se ta naše škola vydávala vždy ke konci roku, byly stezky odvahy. Po setmění, často až k půlnoci, nás učitelé vytáhly z pokojů, stanů nebo chatek a vytáhli nás ven. Měli jsme projít opuštěným úsekem lesa, který až tak opuštěný vlastně nebyl, protože na nás vždy po několika metrech vyběhl některý z kantorů ve směšném kostýmu vydávající ještě směšnější zvuky. V první třídě bychom se možná báli, na druhém stupni základky už ne. Během noční procházky lesem jsme mezi ataky učitelů měli plnit všelijaké úkoly, luštit tajné cifry a podobně.

Tentokrát se ale učitelé snažili vyděsit nás o něco víc. Proto jsme měli zákaz používat baterky a mohli jsme jít jenom se svíčkami ve sklenicích. Připravili i pár zajímavých „lekaček“ a jednoho oběšence, který byl k nerozeznání od skutečného.

Stezka odvahy utekla rychle a my se vrátili do pokojů. Ráno jsme uplynulou noc probírali s přítomnými učiteli. „Ten oběšenec byl skvělej, jak jste to udělali?“ ptáme se nadšeně.
„Jakej oběšenec?“ ptali se nechápavě.
„No ten u té chatky přece!“
„Tam nic takové nebylo,“ chtěli nám tvrdit.

Po snídani jsme se tam vydali znovu i s učiteli. Pořád tam visel. A byl opravdový.

Máte doma malého strašáka? Pořídila jste si halloweenskou výzdobu? Podařilo se vám někoho opravdu vylekat, nebo naopak někdo vyděsil vás? Zažila jste situaci, kdy jste se opravdu něčeho bála? Máte v zásobě nějaký strašidelný příběh? Má se ve vašem okolí vyskytovat bílá paní, ohniví psi nebo zakopaný poklad?

Pochlubte se nám! Svoje příběhy nebo fotky s vaším komentářem můžete posílat až do dnešních 14.00 hodin na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější, jak už bývá zvykem, odměníme.

Reklama