Mladý sympatický kluk, rozdává kolem sebe úsměvy a zdá se, že ho nic nerozhází. Nadaný sportovec, který se chystá letos do Londýna. Nebude to na dovolenou, ale na paralympiádu. Na té minulé, v Pekingu, získal zlatou medaili v lukostřelbě. Od svých 16 let se pohybuje na vozíku, ale nevzdal se: vystudoval vysokou školu, sportuje a nově i pracuje. David Drahonínský už není jen lukostřelec-paralympionik, ale také zaměstnanec Odboru marketingu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dopoledne je v práci a odpoledne na tréninku. Snaží se zkrátka žít naplno.

David Drahonínský

Nebylo vždy vše tak jednoduché, jak se může zdát. Než David skočil jednou v noci z balkonu ve třetím patře, tak byl zdravý - hrál fotbal, hokejbal, věnoval se bojovým uměním. Až v nemocnici se dozvěděl, že trpí náměsíčností, která byla příčinou jeho skoku, a že nikdy už nebude chodit. Minuta, a všechno je jinak. David sám říká, že se svým zraněním a doživotním upoutáním na invalidní vozík se nesmířil. Život jde ale dál a David je bojovník. Ostatně pekingské paralympijské zlato mluví samo za sebe.

David nedávno složil státnice na vysoké škole a nastoupil do VZP, kde má na starosti koordinaci marketingových projektů. Práce ho baví a těší ho, že má kolem sebe milé lidi nejen v práci, ale i na tréninku a mezi sponzory, díky kterým se může letos na paralympiádu vypravit. Říká se, že štěstí samo nepřijde, ale musí se mu chodit naproti. David se touto radou řídí a daří se mu. Snad k tomu přispěla i jeho volba zaměstnavatele. Všeobecná zdravotní pojišťovna patří totiž k zaměstnavatelům, kteří lidem zdravotně znevýhodněným dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jak zdravým spoluobčanům.

VZP ve svých řadách zaměstnává kromě Davida ještě 80 dalších zdravotně znevýhodněných. Všichni mohou využívat pružnou pracovní dobu nebo se domluvit na práci z domova, pokud by to jejich zdravotní stav vyžadoval. Přizpůsobení pracovního místa (například úprava židle, stolu nebo bezbariérový vchod) patří ve VZP mezi naprosté samozřejmosti. Každý nový zaměstnanec má při nástupu přiděleného tzv. patrona, který s ním aktivně spolupracuje po celou zkušební dobu. Ale pochopitelně i v jejím průběhu či po jejím skončení se může nový zaměstnanec obracet na ostatní kolegy na pracovišti, přímého nadřízeného nebo personální oddělení, které řeší všechny požadavky individuálně s přihlédnutím k potřebám konkrétního zaměstnance. David k tomu dodává: „Oceňuji nejen bezbariérovost vstupu a pohodlného pohybu po budově, ale také přátelskou atmosféru na pracovišti a ochotu svých kolegů pomoct mi vždy, když to potřebuji.“

VZP byla letos nominována do soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel 2012. Tu pořádá občanské sdružení Rytmus. Jejím cílem je podpořit firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním znevýhodněním, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím jejich příkladu motivovat ostatní firmy, aby se nebály znevýhodněné spoluobčany přijímat do svých pracovních kolektivů.

Nominovat zaměstnavatele v pátém ročníku soutěže mohla široká veřejnost. Nominace budou vyhodnoceny odbornou komisí a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v květnu 2012 v jednotlivých krajích. Všeobecnou zdravotní pojišťovnu do soutěže doporučila paní Lenka Kohoutová, poslankyně Parlamentu České republiky a členka Výboru pro sociální politiku, která se již mnoho let angažuje v projektech zaměřených na zapojování zdravotně znevýhodněných spoluobčanů do pracovního a společenského života.

VZP

Reklama