Téměř do každého vztahu, dokonce i do toho hvězdného, může vstoupit stereotyp. David a Victoria Beckhamovi se společně na výsluní showbyznysu již vyhřívají několik let. Pro některé jsou vzorem dokonalosti, úspěchu a cílevědomosti, pro jiné zase hvězdičkami, které, pravda, toho hodně dokázaly, nicméně jejich popularita je vyvážena neustálou nutností hlídat své image, své názory, postoje, momenty, při kterých jsou zastiženi blesky všudypřítomných fotoaparátů.

Oba manželé prý už svá těla znají nazpaměť, pořád se ale od nich očekává, že budou příkladem nehasnoucí vášně, věrnosti a lásky. Je podobný cíl v lidských mezích?

Beckhamovi v nedávné době navštívili sexshop na Hollywood Boulevard, ve kterém strávili ve velmi dobrém rozpoložení několik desítek minut. Oba si s úsměvem na tvářích vybírali šikovné pomůcky, které by mohly zpestřit jejich sexuální život. Během nákupu David i Victoria doslova zářili a ostatní návštěvníci obchodu se rychle nakazili příjemně uvolněnou náladou.

Podle slov prodavačky, která se svěřila britskému deníku The Sun, oba manželé přesně věděli, co chtějí, když si nebyli výběrem zcela jisti, obrátili se na ni a nechali si poradit. V košíku obou celebrit se tak ocitnul masážní olej, vibrátor, lubrikační gel a také lehce extravagantní bičík a kožený obojek.

Může být společná návštěva sexshopu příjemným zpestřením stereotypu, který se pomalu začíná vkrádat do vztahu? Proč jsou mnohé celebrity tak pozorně sledovány, kamkoliv se hnou? A proč některé z nás vlastně tolik zajímají podrobnosti z jejich intimního života? Proč si nedokáže tento pár udržet detaily ze svého soukromí doma, ve své ložnici, a snaží se za každou cenu upoutat pozornost bulváru?

Tajemství lásky se skrývá v šedi každodenního života (komentář odborníka)

Jak už bylo mnohokrát řečeno, sexualita je součástí zdravého života jedince i páru. V začátcích vztahu je sexualita mnohem bouřlivější, vášnivější a intenzivnější. Nicméně také bylo mnohokrát řečeno, že vztah založený pouze na vášni a sexu příliš dlouho nevydrží. K trvalému celoživotnímu svazku je zapotřebí mnoha jiných faktorů než pouhého pestrého sexuálního života.

Je pravděpodobně daleko větší umění nalézat potěšení v tak zvané šedi všedního dne - sexualitu nevyjímaje - a netěšit se pouze na zpestření například v podobě dovolených - opět sexualitu nevyjímaje. Jestliže člověk dokáže užívat každého dne, bez ohledu na to, zda je pracovní či sváteční, pravděpodobně si bude užívat i sexu s partnerem, kterého velmi dobře zná a v zásadě se jedná o stereotyp. Nicméně v individuálním nastavení se velmi lišíme.

Mnozí z nás mají významně vyvinutý rys osobnosti, který Cloninger nazývá „novelty seeking" neboli hledání nového. Pro tyto typy bude velmi obtížné nacházet potěšení ve známém a spíše budou potřebovat ozvláštňovat - některým postačí různé sexuální pomůcky, jiní hledají stále nové partnery.
Jestliže sexshop navštěvují celebrity, nehledala bych v tom cokoli hlubšího. Může jít o skrytou (či explicitní) reklamu daného obchodu, může se jednat o pouhé zviditelnění sebe sama - jak jinak než přes to nejžádanější, a to je sex. Pokud bychom však nahlédli do života celebrit opravdově, nejen přes obraz zprostředkovaný médii, byli bychom pravděpodobně velmi zklamaní, že jejich životy jsou velmi podobné těm našim. Většina z nich prožívá stejná trápení, bolesti i radosti, možná se jen pohybují v jiném životním standardu.

Jak si zpestřujete vztah vy?

Článek je převzatý ze serveru www.sexualne.cz
 

Reklama