Je to asi 4 týdny nazpět, co mě oslovil kamarád, že našli na ulici štěňátko, které nikdo nechce. A že prý jestli ji s příteletem nechceme. Byli jsme poslední, koho oslovil - další plán byl psí útulek. Přítel byl radikálně proti. Nikdy psa neměl a vymlouval se na malý byt a kdesi cosi. Protože se letos v létě budeme brát, začala jsem uvažovat o miminku, kterému se přítel brání snad ještě víc. A tak jsem zavelela "buď miminko, nebo štěňátko". Šli jsme se na ni tedy aspoň podívat a už po prvním pohledu bylo jasno. Malinkatá fenečka zlaté barvy si nás získala oba. Neměla ani 3 kg a vypadala fakt vyděšeně. No nemohla jsem ji tam nechat ani náhodou. A tak jsme si v pátek v 10 večer donesli domů štěňátko. Malá se otrkala velice rychle.

 

Už za dva dny nás pojala za pánečky a stala se naším miláčkem. Absolvovali jsme veškeré procedury na veterině, nakoupili mističky, granulky a veškeré potřeby pro pejsy. Odblešili jsme ji a z podvyživené trosky jsme udělali zdravé, hravé a šťastné štěňátko. Dostala jméno Cindy a na spaní čestné místo vedle naší postele, což se jí na začátku moc nelíbilo (chtěla do postele), ale teď už je ráda, že může být v ložnici s námi, a jak se zhasne, tak spokojeně chrní celou noc.

Veterinářka nám oznámila, že je to zdravej kříženeček zlatého retrívra, ale doteď se nikomu nepodařilo identifikovat, s čím že je křížená. Já jen stále doufám, že s něčím menším. Ale roste nám o půl kila týdně, takže mě ta naděje pomalu opouští.

No a co je náš problém? Učíme se vychovávat. Nikdy jsme psa neměli, a tak vše zkoušíme metodou pokus - omyl. Už nám zlikvidovala vše, co měla v dosahu. Za 4 týdny jsme ji naučili jen „sedni" a venku lítá jak splašená. Jde mi o to, kdy tohle štěnátko - momentálně přibližně 3měsíční, začít učit poslouchat a jakým způsobem na to jít. Máme načtenou litereaturu na tohle téma, ale příjde mi, že to psal snad někdo, kdo nikdy pejska neměl. U naší malé se to úplně míjí účinkem. No a další věc je, že bych vás a případně i čtenářky chtěla poprosit o váš názor, s čím je ta naše expertka křížená. :o)))

Vaše čtenářka Cindy

 

 

 

Co na výchovu štěněte říká odborník? ZDE

Reklama