Odčervování psů proto patří společně s očkováním mezi nejzákladnější úkony v péči o zdraví našich mazlíčků. Přečtěte si, proč a jak často byste měla svého psa odčervovat.

pill

Poruchy trávení, zvracení, průjem, hubnutí, nekvalitní osrstění… To vše mohou být příznaky napadení parazitem (škrkavky, tasemnice, měchožil), jenž je v mnoha případech přenosný ze zvířete i na člověka. Tyto parazité se do těla zvířete nejčastěji dostanou po pozření vajíček. Snadno se může nakazit venku na procházce. Je proto vhodné psa pravidelně odčervovat.

„U štěňat ve věku jednoho až tří měsíců doporučuju odčervování provádět každé 2 týdny. Z dostupných prostředků upřednostňuji před tabletami odčervovací pastu, která parazita jen ochromí, a ten pak odchází společně s trusem z těla. Tablety parazita zabijí, takže se začne už v trávidlech rozkládat. Což pro štěňata může být riziko,“ doporučuje veterinář Milan Procházka.

Starší psy pak odčervujeme ve 4., 5., 6., 9. a 12. měsíci. Po dosažení prvního roku života by měl být pes odčerven každé tři až čtyři měsíce.

K odčervení dospělých psů můžete bez obav použít tablety, které se dávkují podle váhy. Přesnou dávku vám odměří veterinář nebo prodavač v chovatelských potřebách. Návod najdete i v příbalovém letáku, pokud nakupujete na internetu.

Den po podání odčervovacího prostředku sledujte stolici svého psa a všímejte si, zda se v trusu nenachází hlístice. Pokud ano, zopakujte odčervení po několika týdnech znovu. Mějte na paměti, že odčervení zlikviduje jen ty parazity, kteří už se nacházejí v trávidlech psa.

Reklama