n

Její styl se stává vytříbenějším  a minimalističtějším. Dávno už si pochybovače a posměváčky strčila do kapsy. Dcera slavného Beatla musí dělat svému tátovi radost, neboť dokázala, že jméno Cartney ke své kariéře úspěšné návrhářky nepotřebuje.

Děti slavných rodičů to mají jednoduché: Jejich jméno je magickým klíčem, který otevírá cestičku ke slávě, říkají si všichni, kteří si musí všechno oddřít pěkně sami a od začátku. Ale je to opravdu tak? Je co závidět? Žít ve stínu slavných rodičů je možná mnohem těžší než být no name. Neustálé srovnávání a pochybování klade na člověka velmi vysoké nároky, a o to víc se musí snažit a ohánět, aby dokázal, že je silná individualita, která se dokáže prosadit sama. Možná je na tom něco pravdy, jméno je jméno, ale také se na něj upírá víc kritických zraků a je pod drobnohledem všech, kteří jsou nepřející.

Stella McCartney už ale dlouho dokazuje, že píle a vlastní cesta tvrdě vydobytá přináší své ovoce. Její talent jí nemůže nikdo upřít. Její styl je čím dál tím vytříbenější a dokazuje, že ve světě módy špičkové úrovně má své místo.

Kolekce, kterou předvedla na týdnu módy v Paříži, opět okouzlila nejen diváky, ale i módní žurnalisty. Její styl zraje jako víno, oprostila se od dekorativních detailů a zůstává věrná typicky britské strohosti, kterou dokázala odlehčit svým citem pro kombinaci materiálů, který má v sobě ženskost, ale i smysl pro humor.

Podívejte se na část její přehlídky

Foto: www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama