Čtenářka Iva píše o své aktuální zkušenosti, letos se bude stěhovat z města. Mají ale zatím jen hrubou stavbu, tak to ještě chvilku potrvá...

Vysněný domek se letos stane bydlištěm čtenářky Ivy.


Krásný den všem!
Jo. Přestěhovala bych se z města do vesnice. Musím... Dokonce mě to tento rok čeká - ze mě, městského dítěte, bude vesničan! :-)
Ale vážně - s přítelem jsme koupili za městem pozemek a na něm se nám domek staví. Brali jsme si na něj hypotéku s poměrně dobrým úrokem, budeme ji splácet 25 let a doufám, že ji jednou splatíme (zbožné přání).
S přítelem jsme měli poměrně jasno - oba jsme chtěli bydlet v domku, pokud možno mimo město, ale zase dostatečně blízko městu na to, abychom mohli navštěvovat rodiče, příbuzné a kamarády. Domek mimo město jsme chtěli také proto, že jednak v Brně moc domků se zahradou není (resp. je, ale mimo naše finanční možnosti) a jednak proto, že na vesnici je o něco čistší vzduch - astmatici ví o čem mluvím - a děti, když by chtěly vyrazit ven, tak bychom se nemuseli bát, že spadnou pod první tramvaj, autobus nebo trolejbus, co by jel kolem. Jedinou nevýhodou zvolené lokality je to, že ona vesnice nemá hospodu, ani nic, co by se - byť vzdáleně - hospodě podobalo 
Zatím máme jen hrubou stavbu, zastřešenou -jsme ve fázi, kdy jsme vybírali okna a budeme přemýšlet nad tím, kde bude jaká zásuvka. Jsme ve stavu, kdy se těšíme na nové bydlení, ale vím, že ten entuziasmus opadne v okamžiku, kdy do „nového“ vkročíme, protože nás bude čekat hodně práce. A to hlavně z toho důvodu, že hypotéku jsme si brali kvůli tomu, že nemáme dostatek vlastních financí na to, abychom si většinu stavebních prací i s vybavením financovali sami. Ono to stejně dopadne tak, že dům bude postavený, bude v něm (dle standardu firmy, co dům staví) minimální vybavení (toalety, sprcha, kohoutky), ale to bude tak všechno, co budeme mít. Vařit asi budeme na ohništi za domem :-)
V každém případku - zatím se na vesnici těším. Vím, že budou chvíle, kdy se budu proklínat, že jsem do toho šla, ale vždycky si vybavím svoje dětství u babičky na vesnici a „zjihnu“ :-) Ale ta následná realita... :-)

Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne vám prozradíme, která čtenářka získá dárek ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty.

cenacenacena

Reklama