Samotný akt stěhování je plný problémů. Stojí to spoustu peněz, času i zařizování. Neznám člověka, který by se stěhoval rád. Když se ale člověk stěhuje za snem či vizí, je se alespoň na co těšit. A právě o takovém stěhování bude dnešní téma.

Zcela na okraj článku tu mám výsledky drobné redakční ankety. Ptal jsem se svých kolegů a kolegyň, zda by se přestěhovali z města na vesnici, nebo naopak z vesnice do města. Jak to dopadlo?

Ankety se účastnilo 6 respondentů.

  • 2 respondenti odpověděli jasné „ne“
  • 1 respondent jasné „ano“
  • 0 respondentů nebylo schopno jednoznačné odpovědi
  • 3 respondenti to již udělali

anketa

A proč že jsem tuto otázku v redakci pokládal? Protože právě teď takové stěhování z města na vesnici prožívám. A mám k tomu hned dva zásadní důvody.

Koně

O letošní dovolené se mi splnil sen a pořídili jsme si koně. Protože pro ně zatím nemáme vlastní ustájení (které plánujeme), stěhujeme se za nimi. A během dalšího půl až tři čtvrtě roku nás čeká další stěhování, tentokrát s nimi.

Katastrofa

Jsem hrdým majitelem katastrofické vize stávající civilizace, která dle mého soudu nastane již v tomto století. Pokud se tak stane, rozhodně v tu dobu nechci bydlet ve městě, natož bez půdy. Dům, který hodlám koupit a dobudovat, bude takovou malou předzásobenou pevností. Důvod? Časy, které očekávám, a brzy přijdou, nebudou přívětivé. Nastane doba ledová a člověk bude člověku vlkem.

To jsou tedy mé dva hlavní důvodu pro stěhování z města. Nikomu je nenutím, jen předkládám. Jsou naopak jistě lidé, kteří by se rádi z vesnice přestěhovali do města, ostatně tato migrace obyvatel je docela běžná. Mnoho lidí z měst se stěhuje na vesnice, a naopak mnoho lidí z vesnic zase do měst. Zajímá mě, jak jste na to vy, milé dámy?

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18. 1. 2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena