Čtenářka vmarta bydlela v Bratislavě, její přítel ve Šternberku. A tak se přestěhovali na půl cesty...

A jak to dopadlo, si můžete přečíst v dalším příspěvku.


Bydlela jsem v Bratislavě 45 let, pak jsem se přestěhovala na vesnici kousek od Břeclavi. Abych to vysvětlila, manžela jsem potkala na netu a pocházel ze Šternberku. Po nějaké době jsme se domluvili, že se přestěhujeme do společného, ale.... stěhovat tak daleko se mi teda nechtělo, a jeho Bratislava netáhla tak co teď. Domlouvali, spekulovali jsme, až nakonec dohoda zněla: na půl cesty :))) Našli jsme domek a oba jsme se přestěhovali.

Domeček jsem před nastěhováním upravila k obrazu svému a pak jsme se oba nastěhovali. Bydlíme tu už několik let. Začátky pro mě byly těžký... ne že by mně ruch velkoměsta moc chyběl, ale...neměla jsem tady nikoho a můžu říct, že ani moc nemám.. chybí mi kamarádky. Já jsem sama ukecaná, moc společenská a pořád i po tolika letech si zvykám. Momentálně jsem bez práce a mluvím se slepičkama, se psem... někdy se mi zdá že ho naučím mluvit :) když tolik do něho hučím :) Děcka říkají, mami jak to zvládáš, ty takový ukecánek.... Vyblbnu se na zahrádce, co je pořád moje škola :)

Ale rozdíl v kulturním vyžití je velký, a nejen v tom.... obchody, zdravotnictví... prostě město je město. Ale vesnice má taky něco do sebe..... jedno mi však chybí a to jsou kopce a hory. Tady je sama rovina, široko daleko jen pole a na obzoru v dálce Pálava. Když se mě manžel ptal, jestli bych se vrátila někdy do města... řekla bych ne... mám ráda ten klid co tady je, nechybí mi hluk a smog velkoměsta.

Vaše vmarta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne vám prozradíme, která čtenářka získá dárek ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty.

cenacenacena

Reklama