Milá redakce,
  je ráno, už jsem posnídala za čtení Magazínu a rozhodla jsem se vám napsat poděkování a pocity ze sobotního dne, kdy jsme společně se Ženou-in.cz strávily krásné chvíle v  Corinthia Panorama hotelu, coby vítězky "Dne s Evou R.".

  Ráno se mi nechtělo vstávat, ale představa, jak si užívám aquaerobic a ostatní super možnosti díky výhře na Žena-in.cz, mě popohnala z postele. Nesměla jsem vynechat ranní kafíčko, protože bych jinak spala za pochodu, a natěšená jsem pak nasedla na metro směr Pankrác.

  Už jsem tam kolem 9 h stála a volám xpixii (též vyhrála a je to má výborná a milovaná kamarádka), kde právě je. Domluvily jsme se, a tak čekám a vyhlížím její auto. Nic... Byla jsem už dost neklidná, protože chodit pozdě, je můj hřích. (I když v posledních letech jsem se moooc polepšila a většinou jsem všude pro jistotu mnohem dřív... jako dnes... v práci o dvě hodiny dřív... ufff... ale to je na jiné vyprávění, nemohla jsem si odpustit napsat, že jsem polepšený opozdilec).
Pak mi xpixie povídá: "Já jsem tady u autobusů.", byla jsem bezradná, protože to tam neznám a netušila jsem, kde autobusy mohou být. Tak jsem poslechla její radu, abych prošla metrem na druhou stranu, že to bude rychlejší než, aby to celé objížděla a ouha... Vylezu ven a divím se, protože jsem se octla v podstatě na stejném místě, akorát asi o 50 m dál. Začala jsem přemýšlet o inteligenci blondýnek a zatrnulo ve mně. Jenže za chvíli volala xpixie a nakonec jsme se dobraly k tomu, že se spletla a místo kolem stanice Pankrác, krouží na Kačerově :-)))))))) To byste nevěřily, jak se mi ulevilo :-))))))))

  Sešly jsme se na recepci a hned se nás ujala usměvavá Věrka Forejtová společně s Klárou Křížovou. Vyjely jsme do nejvyššího patra, dostaly ručníky a dohodly se, kdo půjde do fitka a kdo na aquaerobik. Představa, že si budu někde mučit tělo na přístrojích, mě děsila, tak jsem dala přednost aquaerobiku. Vodu totiž miluju a dá se v ní pěkně vyřádit. Naběhly jsme do bazénu a už tam čekala stepilá cvičitelka s úsměvem na rtech. No bylo to bájo!!!! Nejen, že jsem si opravdu poctivě dala do těla, ale ani jsem se necítila polámaná, spíš naopak, a navíc jsem se smála jak malá. Já nevím, to mi asi zůstane nadosmrti, že když se uvolním, řádím jak malé dítě.

To si jistě dokážete představit, jak najednou ze mě spadly všechny myšlenky na manžela, dceru, úklid... prostě balzám nejen na tělo, ale především na duši.

Po hodině cvičeníčka ve šplouchající vodě jsme se měly prostřídat. Šikovně jsem se vyhla těm monstrům ve fitku a hupsla, kam jinam než do vody :-))), do vířivé vany. Bylo nás tam pět. Za hukotu bublin jsem se dívala prosklenou budovou dolů na Prahu a přemýšlela, jakým směrem, že to vlastně bydlím. Bublinky nás pěkně proklepaly, byla to docela síla, ty spodní trysky byly tenké a proudila v nich studená voda, a to docela štípalo. Přišlo mi hrozně legrační, jak se moje stehna klepala ve víru bublin, asi takhle si představuju, že by to bylo ve vzduchu za skoku z padáku. Jenže tam by mě, na rozdíl od vířivky, nikdo nedostal :-)))

  Po cvičení a sušení jsme sjely všechny opět dolů do přízemí, kde jsme měly připravený salonek jen pro nás ženy-in. Byl připravený raut. Co bylo dobrého? Na výběr toho bylo opravdu hodně a přiznám se, že jsem šťoural a opravdu jsem zůstala jen o zeleninovém salátu, s malou výjimkou. Kdo chtěl, mohl si dát bramborovou kaši se špenátem a kuřecími kousky nebo nějakou velice oku lahodící směs na způsob číny a americké brambory. Jenže kaše byla omaštěná a americké brambory samozřejmě, jak jinak, smažené, takže osobně jsem sáhla po salátku z rajčat, oliv, sýru a já nevím co všechno v něm ještě bylo, ale rozhodně byl výborný. A taky jsem neodolala salátku, který byl z různých druhů listových salátů a v něm ještě grapefruit. Mňam!!! Pak mi xpixie přinesla jeden kousek kuřecího a stáhla jsem z něj tu lákavou obalovací směs, v rámci hubnutí a dobrého pocitu po cvíču. Dokonce jsem si vzala i jeden ovocný košíček, rozdělila na půl a jednu půlku ochutnala. A pak jsem neodolala ořechům na jednom zákusku, tak jsem je opatrně ždíbla :-)))) Kafíčko a posezení na závěr a hurá zpět do salonku, kde se konala debata s gynekoložkou z Českých Budějovic, paní doktorkou (a teď mě třeba zabte, nemůžu si vzpomenout na jméno). Tématem byla hormonální antikoncepce a boom dnešní moderní doby, náplasti Evra. Dozvěděly jsme se mnoho zajímavého a možná i některé z přítomných dam a slečen jejích rad využijí v praxi.

  Následovalo malé občerstvení koláčky a kávou a poté jsme měly možnost seznámit se s velice příjemným lékařem, obezitologem z Prahy z nemocnice na Karlově náměstí. Šokující poznatky o obezitě a prohřeškům mě tedy vážně vyvedly z míry. A to jsem si myslela, že když dodržuju všechny ty notoricky známé rády, co se týče stravování, jak dělám dobře, a ono vůbec ne!!!! V první řadě jsme se dozvěděly, že obezita není v podstatě problémem požívání cukrovinek, jako je čokoláda a zmrzlina, ale HLAVNĚ NEDOSTATKEM KLASICKÉHO ČLOVĚKU PŘIROZENÉHO POHYBU. Co se pod tím skrývá? To je velice jednoduché. Není to tak dávno, co mi manžel povídá: " A víš, jak jsme vlastně hrozně zlenivěli? Do práce jedeme autem, z práce autem... " Ano, v našem případě to je z důvodu špatné dopravy do zaměstnání, ale i tak... takové to procházení se odpoledne, doběhnout na poštu, zajít do obchodu, vyběhnout schody nahoru, to vše nám celkově chybí. Klasický pohyb, kdy nebylo metro u nosu a museli jsme jít pěkný kus pěšky nebo třeba od autobusu došlápnout kopeček, ty doby jsou většinou ty tam.
Osobně jsem dřív chodila 20 minut pěšky s dcerou do školky. Dnes chodí do školy sama. Chodí? Sjede jednu stanici metrem, přejde silnici a je tam.

Prý nám nepomůže cvičení třikrát týdně, ale návrat k takové té klasice, jak bych řekla já - dofunět k autobusu, nejlépe ho doběhnout, když vidím, že už už zavírá a nehřešit na to, že za dvě minuty jede další :-)))))) Po příchodu z práce, čas nečas, (a že se domů dřív než v 17:30 a někdy i mnohem, mnohem později nedostanu) pěkně vzít pejsánka a místo, abych předala vodítko dceři, hezky se projít dolů směrem k lesíku a zas svižně vyběhnout schody k nám do sídliště. Ještě se k tomu zodpovědně dokopat :-))) Ale pššššt !!!! A nejlépe - když zapomenete něco nakoupit, hezky si pro to dojít sama. To jsou vyhlídky, co? V duchu se usmívám. Většinou to bohužel v této uspěchané době prostě není možné. Ale slíbila jsem sama sobě, že dřív či později rozhodně začnu chodit někam na aquaerobik a budu chodit na pořádně dlouhé procházky. Schody vyšlápávám denně, to mi nepomůže, bydlíme v prvním patře. Ale, že bych chodila pěšky i do sklepa??? No, uvidíme... :-))))

Navíc novinkou pro mě bylo, že naše populace si "zadělává" na diabetes II. typu. Nepijte odstředěné mléko, nevyhýbejte se tukům naprosto, to není dobře. Křehký chleba k snídani ano, ale namazat aspoň tenkou vrstvou rostlinného tuku a corn flaksy zásadně s mlékem, podotýkám, polotučným mlékem. Nejsem odborník, a tak aspoň laicky a velice neodborně ve zkratce, proč ne odstředěné mléko... protože některé látky nezbytné pro náš organismus se rozpouští JEN v tucích a dopravují se na ta správná místa jen díky tukům, takže když odbouráme tuky úplně, může nastat například hrozba nedostatku některých minerálů a vitaminů. Máme jíst úplně všechno samozřejmě s mírou (a tím nemyslím toho vašeho Míru doma :-))) ) a HÝBAT SE!!!!! Stále, pořád, dokola, věčně. Zvedám se ze židle a jdu si vyběhnout schody do prvního patra do kantýny pro minerálku.

  Po vyprávění pana doktora přišla na řadu přehlídka plavek od firmy LITEX. Mladičké a samozřejmě štíhlounké modelky nám pěkně pózovaly v novinkách pro letošní léto a já s xpixií jsme se musely pousmát nad tím, když si xpixie připravovala foťák k cvaknutí, jak jsou ty dívenky už naučené a pěkně nám pózovaly. Až bude mít xpixie fotečky, pošleme. Bylo se opravdu na co dívat. Já bych si vybrala plavky vcelku na ten vysněný aquaerobik. Jinak mě zaujala barevnost a některé střihy modýlků. I pro dcerku by se našly ty IN. Jako dáreček od Litexu dostaneme poštou poukaz na slevu ve výši 200,- Kč při nákupu plavek od Litexu. Prima, že ?

  Modelky se vztyčenými hlavami a bohatými hřívami odkráčely a přišla na řadu kosmetika. Přišla mladá, krásná a velice příjemná slečna či paní, netuším, vybrala si jednu ženu-in k nalíčení a my měly možnost se během líčení ptát na ledaccos. A jelikož jsem ohledně kosmetiky velice zvědavá a zvídavá, protože to byl jeden z mých dívčích snů, být kosmetičkou, tak jsem kosmetičku bombardovala otázkami asi ze všech nejvíc. Bylo mi sice trošku trapně, že pořád "otravuji", ale zas proč toho nevyužít, když tu možnost mám, ne???? Došlo i na téma peeling a hned jsme se shodly na tom, že je mnohem šetrnější a účinnější používat takzvanou gommage. Slečna sedící na židličce se během chvíle za vysvětlování kosmetičky proměnila v krásnou a přirozenou ženu s elegantním šarmem. Všechny musely uznat, že kosmetička byla velice šikovná a opravdu ke zkrášlení není zapotřebí tun kosmetických přípravků. Nejdůležitější je denně používat pleťové mléko, pleťovou vodu, denní krém podle typu pokožky, oční krém a také make-up. Make-up chrání náš obličej před vnějšími vlivy a hydratuje celý den.

Když všechny ženy-in nakoupily, co si přály, a poptaly se, zůstala jsem tam se slečnou (či paní?) kosmetičkou sama a nechala si poradit odstín make-upu a pár dobrých rad pro mou pleť. Potvrdila mi i můj typ, že jsem letní typ, a zároveň ujistila i v tom, že i typologie se dá oblečením, barvou vlasů a líčením velice ovlivnit. A tak až budu mít chuť, hezky hupsnu ze studených tónů do teplých. Nemůžu používat hnědé oční stíny s načervenalým podtónem, ale naopak spíš hnědošedé a dostala jsem pochvalu za fialkové stíny, které mi zvýrazňují barvu očí. I když po tom cvičení v bazénu na mě už téměř nic nezbylo a mé červené flíčky v tom horku pěkně vylezly na povrch a už jsem se těšila, až se dám "do kupy". Make-up od firmy Astor koupený od naší vzácné poradkyně mám dnes na sobě podruhé a cítím se v něm naprosto úžasně, lehounce, pleť dýchá a hlavně neflekatí a drží celých úžasných 12 hodin!!!! Zafixovat transparentním pudrem, líčka a hurá vstříc novému dni.

 Cítím se sebevědomě a úžasně díky Žena-in.cz a výhře v akci Den krásy s Evou R. Tímto opravdu mockrát děkuji za příjemně strávenou sobotu a zdravím celou redakci Žena-in.cz !!!

                                                                                                                                                             Boruv.ka


Děkujeme za krásné hodnocení akce.
I dle přítomných členů redakce se to v sobotu hezky vydařilo, příště si to již nenechám ujít... :-)

 redakce@zena-in.cz

Pěkný den a dobrou chuť k obědu vám přeje

 

Reklama