Kočka se na Štědrý den vždy pečlivě připravuje. Před svátky se často oddává hlubokému spánku, aby měla zásoby energie na náročné období.

 

Štědrý den začíná zdobením vánočního stromečku, který je Kočce už znám, neboť byl několikrát očmucháván na balkoně. V případě umělého stromečku Kočka již tradičně ihned obsazuje úzkou krabici.

Páníčci se snaží stromek zakotvit do stojanu, což je příležitost pro Kočku, aby jim to náležitě kazila.

Zlatý hřeb přichází, když se stromek zdobí. Tehdy vydatně pomáhá, koulí kulaté ozdoby, zkoumá délku řetězů a strhává ze stromečku to, co se hýbe a není to přesně tam, kde by si Kočka představovala.

I přes Kočičí snahu je stromeček úspěšně nazdoben a pro Kočku začíná období klidu. Přece jen se rozhodne ještě si přispat na večerní šou. V malých přestávkách mezi spánkem na měkkém gauči u stromečku chodí okukovat do kuchyně. Obvykle vyloudí kousek šunky z chlebíčku nebo kousek masa na řízek.

 

Někdy může být Kočka k večeru svědkem zákeřné vraždy Kapra. Spíš je ale rybí maso už připravené a nejlépe, je-li připravené přímo z obchodu – tvrdí panička. Kočce je to vcelku jedno, důležité pro ni je, když se páníčkové rozdělí.

 

Večerní smažení kapra je už ale událostí, která zvedá vyhřátý Kočky kožíšek z neméně vyhřátého gauče.

Natrvalo se usidluje v kuchyni, kde sleduje přípravu řízečků a poslední úpravy šunky na chlebíčcích a klobásek na chuťovkách.

Loudivé oči kočičí dokážou ještě vyloudit poslední zbytek šunky a ty ještě mlsnější exempláře koček dokážou jazýčkem v nestřežené chvíli upravit i bramborový salát.

 

Vánoční atmosféra štědrovečerní večeře je dotvořena radostí Kočky z každého kousíčku šťavnatého Kapra, který jí přistane v mlsné tlamičce. Kočka se tváří nadmíru šťastně a pokouší se prodrat se na prostřený stůl, kde míní provozovat adrenalinový sport – balancování huňatým ocasem nad rudými svíčkami…

 

Šťastný výraz se s rozbalováním dárků stává přímo ďábelským. Veškeré stužky jsou ihned zabaveny do pacek, kousány a žmoulány a následně roznášeny do všech koutů bytu.

Vrcholem kočičího štěstí jsou ale vánoční papíry, které báječně šustí. Občas jsou páníčkové natolik štědří, že některý z těch potištěných papírů zmačkají do kuličky.  Kočka se zatváří nadmíru nebezpečně a ujímá se koule. Kouše, škrábe, zpracovává ji zadníma nohama a v obličeji má výraz divoké šelmy.

 

S láskou vybírané dárečky přímo pro kočku (granule a nové hračky) jsou vzaty na vědomí, Kočka případně okusí některé darované pamlsky ihned na místě. Stále, ale bohužel pro páníčky platí, že ty papíry a stužky Kočce ke štěstí naprosto stačí.

 

Zbytek večera je ve znamení šustivých papírů a lesklých stužek, jako odpočinkovou aktivitu si Kočka zkouší uvést ozdobený vánoční stromek do polohy ležmo. Občas se podaří, takže páníčkové se opět baví tím, že svítící stromek opět zdobí spadanými ozdobami. Dalšími oblíbenými štědrovečerními aktivitami je olizování cukroví, roznášení párátek z chuťovek a tajné krádeže šunky.

Následuje spánek, ze kterého se Kočka probouzí již do nového dne…

 

Vánoce jsou pro Kočky jako stvořené, i když je dárečky příliš nezajímají. Proč?

 

Protože  tento lesklý, šustivý, papírový a stužkový ráj je jen jednou ročně, a darované hračky se budou po bytě povalovat celý zbytek roku.

 

Přeji vám i vašim Kočkám a Kocourům jen ten nejlepší a nejhezčí Štědrý den bez karambolů!!!

Reklama