Přípravy na Vánoce vrcholily, když přišla za mnou dcera, jestli kluk, co spolu chodí, by mohl být na Štědrý den s námi.

Nebylo mně to divné, protože už bydlel víc u nás jak doma. I když jsem si říkala, že mohl být se svou rodinou a pak přijet k nám. Dopoledne se někam vytratil a pak přišel s taškou a rychle si ji schoval.

Já i když nakupuji dárky taky dost pozdě, ale na Štědrý den ještě nikdy. Při štědrovečerní hostině byl celý bledý, ruce se mu klepaly, říkám si - tak hochu, teď je ti smutno, že nejsi doma.

Pak přišlo na rozbalování dárečků. To proběhlo úplně v pohodě. Když už byl rozbalen poslední dárek, tak můj nynější zeťák odešel do pokoje, přišel, ruce za zády, zase celý zelený, koktal - já mám ještě dárky.

Dal mně kytku a říkal si o ruku mé dcery. Pak se ptal manžela a dal mu šampus. Dceři dal taky kytičku a zásnubní prstýnek. To jsem pak pochopila, proč chudák se tak klepal u večeře.

Chystal si řeč a měl trému, ještě že mu nezaskočila kost z kapra. Tak se otevřel šampus, aby se to oslavilo. Jenže manžel donesl ještě slivovici, že se to musí pořádně oslavit. Oslavovali až skoro do půlnoci.

Když se manžel zvedl, tak už byl tak hotový, že ho to nějak vzalo a šup, už byl ve stromečku. Tak jsme ho opatrně vytáhli. Nejdříve jsem mu chtěla vynadat, ale když tam stál a na sobě řetěz a třásně, tak jsme se všichni smáli.

Příští rok jsem se ho ptala: „Mám zdobit stromeček nebo tebe?“ Mladí pak se šli projít, a protože se blížila půlnoc, tak manžel, že půjde na půlnoční. Nikdy jsme na ni nechodili, jenže on, posilněn alkoholem, chtěl taky na vycházku. A to jsem ho rychle přemlouvala, aby nikam nechodil. Nedovedu si představit tu ostudu v kostele, jak by tam spustil - Hospůdko, hospůdko maláááááá, hospůdko začouzenáááá...

Milena.


Milá Mileno (to zní dobře),
díky za příspěvek. Takové Vánoce se taky hned nevidí, mladý muž to vyřešil chrabře, ušetřil za jednu várku dárků.:)) Ale tak to asi nemůžeme nahlížet.:)

Vidím, že dnes píšete samé veselé historky, jsem zvědavý, co se na adrese redakce@zena-in.cz ještě dozvím!:)

Reklama