Od jakého věku mohou děti jíst to samé, co rodiče, tedy klasickou vánoční večeři?
Za předpokladu bezpečné a zdravé přípravy kapra se salátem v podobě uvařených brambor s kořenovou zeleninou, natvrdo uvařeným vejcem, dochucenou bílým jogurtem, přecezenou a nesolenou polévkou, tak klidně od prvního roku.

Co je vhodné pro děti starší jednoho roku?
Batolata jsou zvídavá a se silnými objevitelskými sklony, ale ve stravování spíš konzervativní. Maminčin či tatínkův talíř a jeho obsah je vždy velkým tahákem. Připravované rodinné pokrmy by proto měly být vyrobené a dochucené s ohledem na věk dítěte. Batole snese mírně osolený pokrm, nemá rádo kyselé, hořké, pálivé, orientální chutě… Z toho vyplývá, že dáme-li mu bezpečný kousek kapra zbaveného osmažené strouhanky, a ochutnávku dospěláckého salátu, který dítě asi neocení, nic se nestane.

Od jakého věku mohou děti ochutnat vánoční cukroví?
V rámci zdravé výživy a správných stravovacích návyků je cílem držet děti dále od sladkého (rafinovaného bílého cukru). Ale s mírou a rozumem s námi může ochutnávat (ne konzumovat ve velkém množství) prakticky vše už jednoleté dítě. Důležité je ověřit si, že není alergické na ořechy, semínka, čokoládu, med, lepek, vaječný bílek, aromatické přísady, citrusové plody…

Je možné připravit kojencům do jednoho roku něco na způsob naší štědrovečerní večeře? Jak by měly takové příkrmy vypadat, respektive z čeho a jak je připravit?
Jistě, ale záleží velmi na tom, na co všechno dítě je zvyklé, a co má v oblibě, aby se ze štědrovečerní večeře nestal boj o přežití.

Mám-li se držet vánočního menu, tzn. rybí polévka, kapr, salát a cukroví, tak by mohlo menu vypadat následovně:

  • Polévka z tradičních surovin, dochucená jemnými bylinkami (libeček, petrželka, kmín), přecezená a zahuštěná třeba dětskou krupičkou, kus kusem, vločkami nebo jemnou těstovinou.
  • Filet z kapra bez kůže a zbavený kostí, přes noc namočený v mléce, aby se zbavil silné rybí pachuti, jemně a rychle orestovaný na kvalitním oleji nebo ghí másle a podlitý a podušený v zeleninovém vývaru. Můžeme ho mírně dochutit špetkou jemné papriky, kmínu a třeba medvědího česneku.
  • Salát bude mít stejný základ jako dospělácký – povařenou bramboru, kořenovou zeleninu – petržel a mrkev, hrášek, pro chuť i barvičku, místo cibule - jemně nakrájenou nať jarní cibulky, nebo pažitku, celer není příliš vhodný, pro své silné aroma. Na zálivku použijeme kvalitní bílý jogurt se lžičkou olivového oleje a rozmělněného uvařeného žloutku.
    Schopnosti dítěte ukáží, zda salátek bude pokrájený na mini kostičky, nebo pomačkaný vidličkou.
  • Cukroví dítě uvítá jakékoli, protože je sladké. Mělo by ale být pokud možno bez ořechů, krémů, a výše jmenovaných alergizujících surovin. Myslím, že perníčky vyrobené dle kritérií pro děti do jednoho roku, viz výše, by mohly splňovat předpoklady pro nekomplikované trávení a chuťové požadavky mrňousků.
  • Jednoduché placičky s nastrouhaným ovocem (jablíčka/hrušky/meruňky/švestky) ze špaldové mouky, žloutkem, trochou kypřícího prášku, ochucené skořicí, hřebíčkem, vanilkou jistě dodají svátečnímu stolu na atmosféře a potěší i chuťové pohárky dospělých.

Co by rodiče dětem určitě dávat neměli?
Jak už jsem zmiňovala, jsou to houby, celozrnné pečivo a obiloviny. Setkala jsem se i s tím, že pro děti není tabu ani vaječný koňak!
Opatrně také na drobečky z drobivého cukroví (nebezpečí vdechnutí), alergizující složky, exotické a tropické ovoce, nemá-li ho dítě vyzkoušené.

Simona Lazzari je dula, dětská sestra, laktační poradkyně, výživová poradkyně a lektorka kojeneckého plavání. Více informací naleznete ZDE.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama