hovězí steak s houbovou omáčkou

Určitě už jsem někdy dříve psala o tom, jak je těžké v mém okolí sehnat kvalitní maso na steaky. Zjednodušeně řečeno, prodávají se u nás samé staré krávy, dobře odležené hovězí prostě nenajdete. Naštěstí ale existuje jedna skvělá prodejna ve městě, kam jezdím se synem do bicích, a tady mají nejen čerstvé ryby, jehněčí maso, italské sýry a jiné dobroty, ale také občasnou nabídku výborného australského hovězího masa na steaky.

Maso tedy bylo doma, za nádhernou cenu - 350 Kč za kilo. Bylo již naložené v bylinkách a oleji, takže ho stačilo dát na pánev a dobře připravit. Samozřejmě také vymyslet vhodnou přílohu. A jelikož jsme ten den byli na houbách, byla jasná houbová omáčka.

Suroviny

hovězí maso na steaky
sůl a pepř
brambory
vejce
šunka
zelená petrželová nať
šalotka
houby
smetana
trocha hladké mouky
olej
máslo
strouhaný sýr

Postup

Hovězí maso vyndáme z lednice, aby nebylo studené, ale ohřálo se na pokojovou teplotu. Brambory uvaříme ve slupce, rozkrojíme, vydlábneme. Vydlabaný vnitřek brambor smícháme s vejci, nasekanou šunkou, zelenou petrželkou a ochutíme solí a pepřem. Můžeme přidat i strouhaný sýr. Důkladně promícháme a naplníme zpět do vydlabaných brambor.

Dáme zapéct do trouby, na 180 °C, dozlatova. Ke konci pečení posypeme strouhaným sýrem.

Houby očistíme, nakrájíme. Šalotku nasekáme nadrobno a zpěníme na másle. Přidáme houby, ochutíme oblíbeným kořením a solí a podusíme doměkka. Lehce zasypeme moukou, promícháme a zředíme smetanou. Provaříme 15 minut.

Brambory máme v troubě, omáčka už budu hotová a přišel čas na přípravu steaku.

Rozpálíme si pánvičku, na kterou nelijeme žádný olej. Kvalitním olejem potřeme plátky steakového masa a dáme na rozpálenou pánev. Osmahneme po jedné straně, pět minut a otočíme na druhou stranu. Opět pět minut. Vypneme plotnu, pánvičku stáhneme stranou a otočíme steak opět na druhou stranu (takže ta, která se první opekla, je dole). Na každý kousek masa dáme kousek másla, přikryjeme poklicí a necháme odpočinout 10 minut.

Do výpeku z masa přidáme kousek vychlazeného másla a mícháme mimo teplou plotnu. Vznikne nám výborná omáčka k masu.

Rychle podáváme a pochutnáváme si.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama